DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
27.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kiz Cocukları İcin Suslu Bere Yapimi

Kız çocukları için süslü bere yapımı çocuklarınıza hediye edeceğiniz en önemli ve değerli armağanlardan biridir. Kız çocukları süslü motifler üzerine hayranlık duygularını gizlemezler. Çocuk da olsa yetişkin de olsa bayanlar içerisinde renk cümbüşünün olduğu çiçekli, böcekli birbirinden farklı motiflerle yapılmış kıyafet, şapka ve bere gibi bir çok eşyayı keyifle kullanır. Kız çocukları da çanta, bere, elbise gibi renkli renkli ve çeşit çeşit giyinmeyi severler. Eğer örgü işlerine eliniz biraz yatkın ise kız çocuklarınıza kış mevsiminde onları soğuktan koruyacak mükemmel görünen süslü bereler yapabilirsiniz.

Süslü Bere Yapımı

Kız çocuklarınızın sevebileceği tarzda bere modeli örnekleri arasından çiçekli kız çocuk beresi yapılışını hedef alıyor ve bu doğrultuda bu yazımızda sizlere süslü bere yapımını anlatıyoruz. Bunun için 4 mm tığ ile yünlü ip kullanılacaktır. 4 zincir çekerek işe başlıyoruz. İlk turda 3 zincir çekilerek yanına 10 trabzan yapılır. İkinci turda 3 zincir çekilerek yanına bir trabzan yapılır.

Ardından her bir trabzan üzerine 2 defa batılarak trabzan sayısının 22’ye çıkarılması gerekir. 3. Tura yine 3 zincir ile başlanır. Bir örülerek bir artırılarak trabzan sayısının 33ê çıkarılması gerekir. Dördüncü tura yine 3 zincirle başlanır. Bu turda iki örülerek bir artırma yapılır ve trabzan sayısı 44 olur. Beşinci tura yine 3 zincir ile başlanır ve bu sefer üç örülür bir artırılır ve 55 trabzana ulaşılır.

Altıncı tura 3 zincir ile başlanır dört örülür ve bir artırılarak trabzan sayısının 66 olması sağlanır. Yedinci tura yine 3 zincirle başlanır trabzan sayısının 77 olması sağlanır. Son olarak sekizinci tura yine aynı şekilde başlanır ve 88 trabzana ulaşılır. Bundan sonraki kısım yani dokuzuncu artırma yapmadan örülür.

Bere Kenarları

Kız çocuklarımız için hazırladığımız süslü bere yapımında son olarak kenarlarının örülmesi kalır. Kenarlarının 3 trabzan örülüp artırılması gerekir. Ardından 3 sıra daha örüldüğünde örünün kendiliğinden kıvrıldığı görülecektir. Şapkanın süsleme kısmında ise dilediğiniz aksesuarı kullanarak çocuğunuzun beğenisine sunabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ