DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kiz Cocuğu İcin Tig İsi Kolay Elbise Yapimi

Kız çocuklarınızı rengarenk ve çeşit çeşit giydirmek için tığ ile elbise yapımı faaliyetine göz gezdiriniz! Anneler kız çocuklarını giydirip süslemekten büyük keyif alırlar. Bazıları hazır giyim tercih ederken özellikle ev hanımları boş vakitlerini kız çocuklarına bir şeyler örerek geçirirler ve onlar için ördükleri kıyafetleri yine onlara farklı farklı günlerde giydirir bundan hoşnutluk duyarlar. Örgü sözü bizlere genel olarak kış mevsimlerini hatırlatır. Ancak her mevsim giyilebilecek kıyafetler elde etmek mümkündür. Bunun için mevsimine özel ip seçimnini doğru yapmak gerekir.

Örgü Çocuk Elbiseleri

Örgü çocuk elbiseleri için örnek olabilecek birden fazla model ve motif bulunur. Annelerin kız çocuklarını süslü püslü giydirmeleri doğrultusunda yine annelerden birbirinden farklı ve güzel tasarımlar ortaya çıkarılır. Tığ ile elbise yapımı yine bu örneklerden biridir. Tığ ile yapılabilecek elbiseler boleradan eteklere, boydan giyilen elbiselerden yeleklere, gelinlik modellerinden hırkalara ve daha bir çok ürüne kadar geniş bir model alanı sunar.

Tığ ile örülen elbise veya eteklerin yapımında dilerseniz parçalı olmalarını sağlayabilir veya bütün olarak tasarlayabilirsiniz. Eğer dönüşlerde örmede problem yaşıyor iseniz. Beğendiğiniz modelleri parçalı halde örerek ekleme yoluna gidebilir ve estetik görünen elbiseler elde edebilirsiniz.

Tığ İle Elbise Yapımı

Tığ ile yapılan elbiselerin görünürlük açısından estetik olmasını sağlamak için öncelikle tığ teknikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız da fayda vardır. Tığ ile birbirinden farklı motifler elde etmek mümkün! Bunlardan bazıları çiçek motifi, iğne oyası motifi, file yapımı, üçlü ve ikili trabzan yapımı, örümcek modeli, sık iğne tekniği, Tunus işi ve en basitlerinden biri olan zincir çekmedir.

Tığ teknikleri artırma, eksiltme ve sık iğne olarak tığ ile elbise yapımında da sık sık kullanılabilecek tekniklerdir. Artırma elbisenin bazı yerlerinde ilmeğin çoğaltılması anlamına gelir. Eksiltme ilmeğin bazı yerlerinden örülmeyen kısımlar için kullanılır. Sık iğne ise örgünün gevşek olmamasını sağlar. Sık iğne tekniğinde iki ilmeğinde bir arada tek seferde çekilmesi sağlanır. Örneğin: Patik yapımında patiğin tabanlarının sık iğne olmasına önem verilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ