Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Kağıttan Gemi Yapımı Resimli Anlatım – Origami Tekne Yapımı

  • Origami
  • 29 Nisan 2017
  • 66.691 KEZ OKUNDU

Merhaba arkadaşlar bugün herkesin çok beğendiği origami sanatı alanında yeni öğrendiği ve origamiye ilk başladığı kağıttan gemi yapımı resimli anlatım konusunu anlatacağız. Bir çoğumuzun küçüklükten merak saldığı kağıt katlama sanatında, her bireyin işe başlama adımıdır aslında kağıttan gemi yapımı. Kağıt katlama sanatının genel adı origamidir. Origami, Japoncadan dilimize katılmış olan ORİ (katlamak) ve GAMİ (kağıt) sözcüklerinin birleşimi ve hayal dünyasındaki kağıtların gerçek hayattaki muhteşem ellerde can bulması sanatıdır.

Boncuktan kuş yapmaya benzemez kağıttan gemiler yapmak. Derste canınızın sıkıldığında defterin köşesinden kopardığınız müsvedde bir kağıt parçasının, basit bir kağıt olmaktan çıkıp üç boyutlu evrende bir boyut daha kazanmasıdır o geminin yapımı. Origami tekne yapımı

Başlangıçta çok zor gözükse de küçük bir çocuktan bile öğrenebileceğiniz; küçüğünün gemi, büyük olanın ise şapka diye adlandırıldığı bu sanatı birkaç tekrardan sonra sizlerde basitçe icra edebilirsiniz.

Basit dediysek de o kadar sevinmeyin. Modelden modele farklılık gösteren kağıttan gemilerin yüzlerce farklı çeşidiyle ve boyutuyla karşılaşabilir, hatta bunlara can veren kişi siz olabilirsiniz.

Yeni nesil çocuklarımızın bihaber olduğu origami, aslında her insanla bütünleşmiş olması gereken, bize hünerlerini göster diyen birileriyle karşılaştığımızda, cebimizden çıkaracağımız beş liralık bir banknot ile bile unutulmaz gösteriler yapabilmemiz gereken bir sanat olmalıydı.Kağıttan Gemi Yapımı Resimli Anlatım

Çocuğumuzun eline oyalanması için vereceğimiz bir telefondan ya da bir tabletten daha çok dikkatini çekmeli, öğrenirken eğlenmeli, eğlenirken öğrenmeli yavrucaklarımız.

İnternet ortamında bunu okuduğunuza göre çokta uzak değilsiniz demek ki bu fikirlere. Şimdi elinize kare ya da dikdörtgen şeklinde kağıtlar alın ve olmazsa diye korkmadan başlayın katlamaya. Bunun için adım adım yapılışını gösteren resimler ya da videolar ile destekleyen blog sayfalarından ya da video sayfalarından yardım alabilirsiniz.

Resimli anlatımla origami gemi yapımı

Bu sayfalarda gördüğünüz ve birkaç tekrardan sonra bakmadan yapabileceğiniz kağıttan gemiler, kuşlar, kurbağalar ve bunlar gibi onlarca çeşit bir o kadar da basit katlamalar ile çocuklarınızın gözünde birer sihirbaz olabilirsiniz.

İnternet ortamında bulabileceğiniz kolay anlatımlarla küçük tekneler, hızlı yelkenliler, adrenalin seviyenizi hat safhaya çıkaracak dayanıklı kanolar ve büyük gemiler yaparak, evinizdeki geniş bir leğen de ailenize görsel bir ziyafet sunabilir ve belki biraz da ıslanarak unutulmaz dakikalar geçirebilirsiniz.

Kağıttan Gemi Yapımı Resimli anlatım – Origami tekne yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ