DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

İlmek Yürütme Tekniği İle Yuvarlak Örgü Altlık Yapımı Resiml

Örgü işlerini sevenlerin tercih edebileceği yuvarlak örgü altlık yapımı konusunda resimli anlatım sayesinde merak ettiğiniz bütün bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Yuvarlak şekilde hazırlanacak olan altlık için ilk aşamada orta kısımdan başlanarak devam edilmektedir. Hazırlayacağınız orta kısmı üzerine ikili tırabzanlar ile devam ederek uygulama yapılmaktadır.

Belirtilen sayıda uygulama yaptıktan sonra üst kısma geçerek aynı şekilde modele devam edilmektedir. İlmek yürütme tekniği ile yapılan bu uygulama sayesinde kısa süre içerisinde modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Dört sıra halinde aynı şekilde uygulama yapıldıktan sonra modelin orta kısmı tamamlamaktadır. Daha sonrasında iğne ile yapacağınız şekillendirme sayesinde modelin daha farklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlmek Yürütme Tekniği Nasıl Uygulanır?

Basit uygulaması sayesinde yuvarlak örgü altlık yapımı konusunda ilmek yürütme tekniği kullanarak yapacağınız işlemin sonucunda dilediğiniz her durumda kullanabileceğiniz altlıklara sahip olabilirsiniz. Dört sıra halinde yapacağınız ilmek yürütme tekniğiyle yuvarlak oluşturma işleminin ardından modeli hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz durumlarda modeli büyütmek için uygulamaya devam edebilirsiniz.

Modeli yapımı konusunda merak ettiğiniz her türlü bilgiye resimli anlatımları üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İlk aşamadan son aşamaya kadar yapılan anlatımlar sayesinde detaylı şekilde bilgi elde ederek uygulama yapabilirsiniz. Modelin orta kısmının tamamlanmasının ardından üzerinde kullanacağınız farklı renk ip ile modeli renklendirebilirsiniz. İğne yardımıyla her sıranın arasında bulunan kısmı sırasıyla renklendirmeniz gerekir.

Yuvarlak Örgü Altlık Yapımı

Evde rahatlıkla kullanabileceğiniz modeli oluşturmak için merak ettiğiniz her türlü bilgiye resimli anlatımlar üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı modeli farklı renk iplerle uygulayarak farklı alanlarda kullanabileceğiniz altlıklar oluşturabilirsiniz. Basit uygulaması sayesinde isteyen herkesin yapabileceği modeller arasında yer almaktadır. Uygulama için ihtiyaç duyduğunuz malzeme seçenekleri hazırlayarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Evinizde kullanacağınız yuvarlak örgü altlık yapımı konusunda edeceğiniz bilgiler üzerinden sorun yaşamadan kısa sürede modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Tığ ile yapılacak olan uygulama istediğiniz boyutta farklı modeller ortaya çıkartmanızı sağlamaktadır. İlmek yürütme tekniği uygulayarak yapacağınız uygulama sayesinde problem yaşamadan kısa süre içerisinde modeli tamamlayabilirsiniz. Yuvarlak olarak hazırlanan model kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ