DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

İlginc Tasarim İle Orgu Canta Yapimi

Kadınların zaaflarından olan çantalara farklılık kazandırmak örgü çanta yapımı ile hayat buluyor. Örgü çanta yapımında birden fazla yol izlenilebilir. Örgü çanta yapabilmek için yollardan biri sevilen ve ilgi duyulan bir motifin tekrarlanması ile elde edilen parçaların birbirine eklenmesi halinde örgü çanta modeli elde edilebilir. Elde edilen motif parçalarının aralarına zincir çekilir ve çanta yapımı sağlanmış olur.

Çantanızın dik ve sağlam durmasını istiyorsanız örmüş olduğunuz çantanın içerisine bir  içlik yapabilirsiniz. Diğer yol ise tığ ile parçalı motif yapılmadan örgü çanta elde edilebilmesidir. Eğer örgü işinde yetenekli iseniz tığ aracı ile direk örgü örmeye başlayarak bir bütün çanta elde edebilirsiniz. Ancak bu konuda henüz yeterli değilim diyorsanız beğendiğiniz bir motif üzerinden gitmenizde fayda var.

Örgü Çanta Yapımı

Kadınların severek kullandığı çantalar onların birer zaafı olmaktadır. Çanta ve ayakkabı denildiğinde akan sular durur. Çanta kullanmak kadınlar için günlük ihtiyaç duyabilecekleri eşyalarını yanlarında taşımaktan ziyade kıyafetlerini tamamlayıcı bir unsur olmasıdır. Bu nedenle kadınlar tek bir çantaya bağlı kalmaz ve birbirinden değişik renk renk ve çeşit çeşit çanta alır ve her bir kıyafetine uygun şekilde gündelik ve özel günlerde bu çantaları bir aksesuar olarak yanlarında taşırlar.

Alışılmışın dışında çanta modeli arıyor iseniz örgü çanta yapımı ile dilediğiniz motif ve örneklerden faydalanarak kendi tarzını yaratabilirisiniz. Örgü çanta yapımı ile çanta pazarında gördüğünüz ve çok beğendiğiniz ancak almaya ekonomik gücünüzün yetmediği durumda kendiniz bu çantanın örgü versiyonunu oluşturabilirsiniz.

Örgü Çanta Modelleri

Kış mevsimine ve yaz mevsimine özel olarak tasarlanan çantalardan feyiz alarak örgü çanta yapımında modeller elde etmeniz mümkün! Dilerseniz el çantası, omuz çantası veya sırt çantası gibi örneklerden yararlanabilirsiniz. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için örgü çanta modelleri ile dilediğiniz çantaya sahip olabilirsiniz.

Altıgen motiflerle kare ve yuvarlak tığ işi çantalar, rengarenk askılı çantalar, zarf boyutunda mini çantalar, kare motifli çantalar, çiçek motifli çantalar ve daha fazlası ile dilediğiniz çantaya uygun tığ, ip ve model örneğinden faydalanarak sahip olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ