DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

İki Renkli Yıldız Örgü modeli Yapımı | Videolu Açıklamalı

İki renkli yıldız örgü modeli  yapımı başlıklı yazımızda sizler için hazırladığımız örgü modelleri görselleri ile birlikte bir de video bulunmaktadır. Örgü merakı olan herkes genelde farklı örnekler ararlar. Etraflarındaki her nesne onlar için adeta bir ilham kaynağıdır.

Yıldız görünümü de örgü severler için bir ilham kaynağı olup örgülerine işledikleri bir görüntüdür. Yıldız örneği aslında bilinen bir örnektir. Ama farklı yörelerde farklı isimlerle anılabilmektedir. Yıldız örneği en çok bebek battaniyesi yapılırken başvurulan modeller arasındadır. Özellikle iki rengi bir arada kullanarak yapılan yıldız örneği modelleri çok şık bir görünüme sahiptir.

Bebek kız çocukları için pembe – beyaz, sarı – beyaz, yeşil – beyaz, mor – beyaz gibi, erkek çocuklarında ise mavi – beyaz, gri- beyaz, siyah – beyaz gibi örnekler yapılabilmektedir. Beyazın ana renk olarak kullanılması yıldız şeklinin ortaya çıkması bakımından tercih edilmektedir. Ancak isteğe ve zevke göre farklı renk kombinleri de kullanılabilir. Battaniye örneğinin yanı sıra bebek hırkası, bebek yeleği ve lif örgü modellerinde de tercih edilir. Özellikle lif örneklerinde iki renkli yıldız örgü modeli ile çok sık karşılaşırız.

Şiş ya da tığ kullanarak yıldız örneği ile örgüler örebilirsiniz. Her iki şekilde de örneği çıkarmanız mümkün. Bilhassa lif örgülerinde tığ kullanımı tercih edilmekte ve şişle örmeye göre daha kolay olmaktadır. Yıldız modelini örerken bu modeli tüm örgüye uygulayabileceğiniz gibi, örgünün orta kısmına yıldız örneği etrafına ise daha sade bir model tercih ederek örebilirsiniz.

Maharetli hanımların sınır tanımadığı örgü dünyasında istenilen her türlü örgüleri örmeleri mümkün. Sizler de kendi tecrübelerinizin dışında videomuzdan da yararlanarak örgü örebilirsiniz. Yeni başlayanlar için de oldukça basit bir anlatıma sahip olan iki renkli yıldız örgü modeli yapımı başlıklı videomuz, örgü örmeyi sevenlerin çok fazla işine yarayacak. Örgü ile ilgili basit teknikleri bu videodan öğrenerek hemen örgü örmeye başlayabilir ve sevdiklerinize güzel örgüler örebilirsiniz.

İki Renkli Yıldız Örgü Modeli Yapımı Video Anlatımı

Videomuzda sizin için karmaşık olmayan bir anlatım vardır. Hepinize şimdiden kolay gelsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ