Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

İki Renkli Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Atkı şal ve çeyizlik yelek modelleri için çok kullanışlı harika örgü modeli Yapıcağımız örgümüze istediğimiz kadar şişimize ilmek atalım. Örgü modelimize ilk sırada düz örgüyle devam ediyoruz. Arka kısımda ters örgü yani haroşa örüyoruz. Bu sırada örgümüze res örgüyle devam ediyoruz.

iki renkli örgü modeli

Diğer sırada bu sıra örgümüzün ön kısmı burada örgümüzün modeline başlıyoruz. İlk ilmeği örmeden alıyoruz. Yanındaki ilmeği ters örüyoruz. Suradaki ilmeği örmeden diğer şişimize alalım. Diğer ilmeği ters örgüyle örelim. Bu örgü modelimizde yapmamız gereken bir ilmeği ters örüyoruz diğer ilmeği örmüyoruz.

Bu sırayı bu şekilde bir ör bir örme şeklinde örgümüze devam edelim. Arka kısma geçince ördümüz ilmekleri ter ödüyoruz. Örmeden aldığımız ilmekleri de düz örgü olarak devam edelim. Örgümüzde ön kısma geldik. Burada bütün ilmekleri düz olarak örelim. Bu sırayı bu şekilde devam edelim. Şimdi örgümüzün arka kısmındayız.

Bu sırada ip değişikliği yapıyoruz. Bu sırada örgümüze ters örgüyle devam ediyoruz. Ön kısma gelince modelimize aynı başta yaptığımız gibi bir örüp bir örmüyoruz. Bu güzel ve kolay örgü modelimiz bu şekilde devam ediyor. İstediğiniz boyuta kadar yaparak örgüye devam edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ