03.12.2023 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

İki Kanatlı Çiçek Oyası İle İğne Oyası Yazma Modeli Yapımı

Merhabalar sevgili iğne oyası severler, bugün sizlere görmüş olduğunuz bu iki kanatlı iğne oyası modelinin anlatımı yapacağım. Görmüş olduğunuz gibi ben bir tane yaptım bu modelden Şimdi hemen sizlerle birlikte yapmaya başlayalım.

Her zaman olduğu gibi ilk başta yine kim kısmını yani alt kısmını yapma ile başlıyorum. Bunun için yine her zamanki gibi zürafa yapıyoruz. Bu modelin arası olacak bu yaptığımı zürafaya geri dönüyorum, buraya sinek kanadı yapacağım. Arkadaşlar dediğim burayı yaptıktan sonra da çiçeğimizin alt kısmına geçeceğiz. Sıklık mesafesini kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz araya gördüğünüz gibi böyle bir tane sinek kanadı modeli yaptık.

Şimdi tekrar zürafa ile ilerliyorum. Burada kaç tane bırakmışız 6 tane zürafa bırakmışız hemen bende 6 tane yapıyorum. Hediye atıyoruz evet bu gidince zürafanın içine geri dönüyorum. Su çiçeğini bu alt kısmını yapıyoruz. Buraya bir tane pırpır yapalım pırpırın üst kısmına geçiş yapıyoruz. Aşağıya iniyoruz böyle bir yaprak oldu şimdi aynı yapraktan 3 tane daha yapacağız.

Bu şekilde artırıyoruz . Şimdi hemen diğer çiçeğin de aynı rengi için buradaki de tamamlayalım. Evet ilk kanatları yaptık şimdi diğer renkli iki kanatlarını yapmak için örtümü tersini çeviriyorum

Burada da yine aynı şekilde Altta kalan yapraklara düğüm atarak zürafa oluşturuyorum ve içinde geri dönüyorum. Yani aşağı yukarı düğümler atarak yaprağını büyütüyorum, Şimdi aşağıya keseceğim için ipimi yine mi iki kez doladım.

Bu şekilde oldu gördüğünüz gibi şimdi açık olan rengi koyu renkli koyu olan rengi ise açık renkli kenar yapacağız bunun için de yine Altta kalan zürafa damlatıp düğüm atalım 5 uyuyanlarda kalan her Deliye batarak kenar giderim.

Bu şekilde kenarımızda yaptık burada ipi mi kesiyorum. Aynı şekilde bu diğer Yaprakların kenarlarını da az önce söylediğim gibi açık renkleri koyu renkli koyu renkleri ise açık renkli komple hepsinin kenarlarını gidelim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ