25.06.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri- 60 Adet İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Merhaba hanımlar sizlere bugün kendi el emeğim olan iğne oyası havlu kenarı çalışmamı paylaşmak istiyorum. İğne oyası benim çok sevdiğim bir örgü alanı. Çünkü yapımı zor ve çok zarif duruyor, kaba durmuyor. Küçücük, ilmek ilmek dokuyorsunuz ve ortaya bu şekilde şahane ürünler çıkabiliyor. Son dönemlerde oldukça popüler olan değişik iğne oyası havlu kenarı örnekleri yer alan bu galerimizde sizlere detaylı bilgilerin yanı sıra birbirinden güzel iğne oyası havlu kenarı resimlerini paylaşacağım. El işi işlemeler ile uğraşan tüm bayanların bileceği gibi en özel süslemelerden biri olarak öne çıkan iğne oyası havlu kenarı modelleri yeniden oldukça moda. Kimi bayanlar iğne oyalarını bir hobi olarak tercih ederken kimi bayanlar ise geçimini sağlamak için tercih ediyor.

iğne oyası havlu kenarı örnekleri

Havlularını sıradan tığ işi kenar modelleri ile süslemektense farklı ve hoş iğne oyası havlu kenarı örnekleri ile süslemeyi tercih eden bayanların hem çok beğenecekleri hem de yapmaktan çok keyif alacakları birbirinden zarif modelleri özel olarak bir araya getirdiğim. Ninelerimizden bizlere kalan geleneklerden en önemli olan çeyizlerin olmazsa olmazı olan ve hemen hemen her bayanın kullanmaya bile kıyamadığı güzellereklere sahip iğne oyaları son zamanlarda yine eski popülerliğini kazanmayı başardı. Bu nedenle bir dönem unutulmaya yüz tutmuş gibi olsa da şimdilerde iğne oyaları yeniden çeyizlerin baş kahramanı rolünde.

Oya yapmaktan keyif alan tüm bayanların severek yapacaklarını düşündüğüm modellerin yer aldığı galerime hepinizin mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyorum. İğne oyaları bizlere ninelerimizden kalan bir gelenek olsa da yapımlarının gerçekten oldukça zor olması, ciddi bir zaman ve sabrın yanı sıra yetenek gerektirmesi sebebi ile herkes tarafından tercih edilmiyor. Ancak muhteşem görünümleri ile iğne oyalarının rakibi yok desek sanırım yanılmış olmayız.

havlu-kenari-suslemeleri

Genç kızların çeyizlerinde çeşit çeşit yazma örnekleri, havlu kenar süslemeleri, lifler, patikler bulunur. Bunların bir kısmını genç kızlar kendileri örer bir kısmını da anneleri örer. Ben şahsen evlenmeden önce bir dünya örmüştüm.

Daha sonraları yine kendi el emeğim olan kurdele nakışı yaztık süslemelerimi göstereceğim birde iğne oyası yazma kenarı modellerim var onlarıda sizlerle paylaşacağım.

Bol bol resimle her türlü detayını görebileceğiniz iğne oyası havlu kenarı süsleme çalışmamı sizlere sunuyorum. İsteyen olursa ücret mukabilinde örebilirim.

Bayanların tüm hayal güçlerini ve yeteneklerini bir araya getirerek ortaya koydukları yepyeni iğne oyası modelleri hem mutfak havlularında hem de banyo havlularında oldukça sık olarak tercih edilmekte. Bayanların iğne oyaları yardımı ile süsleyerek bambaşka havalar kazandırdıkları havlular gören herkesin beğenisini kazanıyor.iğne havlu kenarı örnekleri

Mutfak ya da banyolarında hem severek hem de keyifle kullanabileceğiniz havlulara imza atmak istiyorsanız galeriye göz atın. Yapımları görünümlerinden de rahatlıkla anlaşılabildiği gibi pek de kolay olmayan emek, sabır ve zaman gerektiren iğne oyası havlu kenarları bittiğinde tüm bayanlar ne kadar muhteşem işler yaptıklarını görmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

Sizler de büyük bir titizlik ile bir araya getirdiğim değişik iğne oyası havlu kenarı modelleri ile oldukça eğlenceli vakitler geçirirken aynı zamanda güzel ve farklı şeyler üretmenin de mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Bu arada şunu belirtmeliyim ki modellerin hiç biri bana ait değil. Bu modeller resimlerden de anlayacağınız gibi İğne Oyalarım Emine, İğne Oyası Sanatı ve İğne Oyası Cemrem adlı facebook sayfa sahiplerinin modelleridir. Kendileri sipariş alıp yapmaktadır. İlgili sayfaların linklerini konun sonunda vereceğim oradan bakabilirsiniz.

Her geçen gün alakanın artmasıyla iğne oyası işlemelerinde birbirinden kaliteli ve güzel modeller üretilmekte ve bu sayede iğne oyası sektörünün gelişmesinde büyük ölçüde rol oynanmaktadır. Gündelik hayatta en çok kullanılan ev tekstil ürünlerinden biri olan havluları kim baktığında içi açılacak farklı güzellikler ile süslenmiş olarak görmek istemez ki ?

güzel iğne oyası havlu kenarları modelleri

güzel iğne oyası havlu kenarları modelleri

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi Anadolu bölgelerinde çok yaygın olan iğne oyası havlu kenarları yavaş yavaş büyükşehirlerde de tesirini arttırmakta. Özellikle ücretsiz olarak verilen kurslarında yardımıyla ev hanımlarının birçoğu iğne oyalarına yönelmeye devam ediyor. Sizde farklı iğne oyası havlu kenarı arıyorsanız galerimizde aradığınızdan çok daha fazlasını bulacaksınız.

Hanımlar sizlere birde şal üzerine kurdele nakışı çalışması paylaşmak istiyorum. Çalışmamız video halinde ve konun sonuna ekliyorum. İsteyen bakabilir.

Siz de havlularınıza farklı görünümler kazandırmak istiyorsanız galerimizdeki resimlerden yararlanabilir, hem keyifle hem de kolaylıkla örmenin tadını sonuna çıkarabilirsiniz.

Hanımlar sizlere bonus olarak hoş bir video paylaşayım istiyorum. Süpriz videomuz Mickey Mouse Çocuk Tacı Yapımı videosu . Videoyu konu sonundan bulabilirsiniz.

Resimler bakmak için birine tıklayın ve resimlere tıklayarak galeride sırasıyla gezin veya klavyeden sağ sol tuşları ile galeride gezinebilir siniz.

İğne oyası havlu kenarı resimli galeri halinde

Rengarenk ipek iplerin kullanımları ile hazırlanan ve minicik iğneler ile tane tane örülen iğne oyalarının en sık kullanıldığı el işlerinden biri şüphesiz ki iğne oyalarıdır. İğne oyaları yalnızca havlu kenarlarında değil tülbent, yazma, yemeni, çarşaf ve yastık gibi farklı birçok yerde kullanılabilmekte ve gerçekten kullanıldıkları alanlara ayrı bir karakter kazandırmaktadır.

Sabrına güvenen, zaman ve emek harcamaktan çekinmeyen bayanlar gerek çeyizlerinde değerlendirmek gerekse evlerinde kullanmak için iğne oyalarını sıklıkla tercih etmektedir. Bir bayanın ne kadar maharetli olduğunu direkt olarak gözler önüne seren iğne oyaları diğer oyalara oranla hem parasal olarak hem de manevi değer olarak çok daha kıymetlidir.

İğne oyası havlu kenarı örnekleri resimli galeri halinde

İğne Oyası SANATI

https://www.facebook.com/igneoyasisanati/?fref=ts

Bolu’dan İğne Oyası Cemrem

https://www.facebook.com/Boludan-%C4%B0%C4%9Fne-Oyas%C4%B1-Cemrem-438303662930286/?fref=ts

İğne Oyalarım Emine

https://www.facebook.com/igneoyalarimemine/?fref=ts

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. olga Pintos dedi ki:

    me encantan las labores que mostras. Muchas Gracias . Cariños desde Corrientes-Argentina.-

BİR YORUM YAZ