26.06.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

İğne Oyası Çiçek Modelleri – En Güzel İğne Oyası Çiçek Örnekleri

İğne oyası denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz ki birbirinden güzel iğne oyası çiçekler ve muhteşem görünümleridir. Diğer el işleri ile kıyaslandığında iğne oyası yapımı en zor olan el işi olsa da sahip olduğu güzellik nedeni ile çok tercih edilmekte ve gören herkesin beğenisini kazanmakta. İğne oyası ile oyalar ve kenar dantelleri yaparak birbirinden farklı birçok el işlerinizi kolaylıkla süsleyebilirsiniz. Özellikle iğne oyası çiçek motifleri ile yazma, yemeni ve tülbent kenarlarınızı gönlünüzce süsleyebilirsiniz.

iğne oyası çiçek modelleri

Yetenekli bayanların tüm maharetlerini konuşturabilecekleri iğne oyası çiçek modelleri her bayanın altından kalkabileceği modeller değil. İğne oyaları bayanlar tarafından çok seviliyor olsalar da yapımları zor ve zaman gerektiren ürünler oldukları için herkesin cesaret edebileceği el işleri değil. Ancak iğne oyası yapmayı bilen bayanlar bu yeteneklerini ortaya koyarken aynı zamanda herkesi kıskandıracak güzelliğe sahip ürünleri yapmak ve gözleri üzerlerine çevirmek isterler.

Tahmin ettiğinizden çok daha fazla yerde severek kullanacağınız iğne oyası çiçek örnekleri hem hoş hem de farklı görünümleri ile hepinizin beğenisini kazanacak. Artık hemen herkesin bildiği gibi bayanların pek çok el sanatları ve el işlerinde oldukça yetenekli olsa da iğne oyası yapabilen bayanların sayısı oldukça azdır. Bunun nedeni iğne oyasının yalnızca yetenek değil aynı zamanda ciddi bir sabır ve emek gerektirmesidir. Pek çok bayan zarif görünümü sebebiyle iğne oyasına merak sarsa da pek çoğu henüz tamamlayamadan yarım bırakmaktadır. Bu nedenle iğne oyasına yeni merak sarıyorsanız daha kolay motiflerden başlamanızı tavsiye ederim.

Farklı birçok amaç için kullanabileceğiniz iğne oyası modelleri görselleri ile kullanıldıkları her yere ayrı bir hava kazandıracak modellerden oluşuyor. El işinden marifetli ve hayal gücü sınırsız olan bayanlar için iğne oyaları gerçekten en iyi alternatiflerden biridir. Çünkü iğne oyaları pek çok el işine nazaran tek başlarına kullanılabilen ve görsel olarak sanat eserlerini kıskandıracak güzelliklere sahip modellerdir. Sabır, emek ve tabi ki ciddi bir zaman gerektiren ve bu sebeple her bayanın rahatlıkla yapabileceği el işlerinden olmayan iğne oyaları en çok da çiçek modelleri ile dikkat çekiyor.

çiçek iğne oyası modelleri

çiçek iğne oyası modelleri

İşte özel olarak bir araya getirdiğim bu iğne oyası çiçek modelleri tüm bayanların gönlünü fethedecek güzellikleri ile sizin de dikkatinizi çekecek. Görsel olarak gerçekten muhteşem görünümlere sahip olan bu çiçek modellerini evlerinizde farklı birçok yerde kullanabilirsiniz.

 

Evlerinizin dekorasyonlarına bambaşka havalar katacak olan iğne oyası çiçek modellerini dilerseniz başlı başına yalnız olarak dekorasyon amacı ile kullanabilir dilerseniz de yastık ve kırlent gibi farklı eşyalarınızı süslemede değerlendirebilirsiniz. Biraz zaman ve emek harcayarak sanat eseri güzelliğine sahip bu çiçek modellerine sahip olmak istiyorsanız paylaştığım resimlerden bir modeli tercih etmeniz yeterli. Tercih ettiğiniz modeli resimlerimiz yardımı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bilindiği üzere iğne oyalarının en çok tercih edildiği yerler el havluları, yazmalar, yemeniler ve tülbentler. Ancak bu galerimde iğne oyası ile yapabileceğiniz birbirinden farklı dekoratif çiçek modellerini paylaşıyorum. Bu modellerden birini tercih ederek dekorasyon amacı ile yaşam alanlarınızda pek çok farklı yerde değerlendirebilirsiniz.iğne oyası papatya

Galerimizden de göreceğiniz gibi iğne oyası ile yapılabilecek birbirinden farklı birçok çiçek modeli var. Bunlardan bazıları ikiz menekşeler, bahar çiçekleri, zambaklar, yılbaşı çiçekleri ve üç boyutlu çiçekler.

Sizler de galerimizde bulunan farklı modeller arasından seçim yapabilir ve istediğiniz modeli örmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kullanacağınız yere uygun modeli bulabilmeniz adına en son moda ve çok tercih edilen iğne oyası çiçek motiflerinin yer aldığı galerimizde bulunan resimler yardımı ile modellerin yapılışları ile ilgili de fikir sahibi olabilirsiniz.

Şayet el işi ile uğraşmaktan hoşlanıyor ve iğne oyası yapabilecek kadar azimli, sabırlı ve yetenekliyim diyorsanız buyrun galerimize. Gören herkesi kendisine hayran bırakacak çiçek motiflerimiz ile hem zamanınızı çok keyifli bir şekilde geçirebilir hem de ortaya çıkan muhteşem görselleri ile istediğiniz tüm el işlerinizi sanat eserine çevirmenin ayrıcalığını sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Hanımlar bu konuda sizlere paylaşmayı düşündüğüm bonus videomuz ise “Tütü Elbise Nasıl Yapılır” adında tüt ile kız çocuğu elbise yapımını Türkçe olarak anlatan çok hoş bir video umarım beğenirsiniz.

Hazır olarak satılan yapay çiçekleri bile geride bırakacak güzelliklere sahip olan bu iğne oyası çiçek modelleri emek gerektiriyor olsa da tamamlandıklarında buna sonuna kadar değdiğini anlayacaksınız.

Yaşam alanlarınızda bahar havası estirecek, evlerinize enerji ve huzuru taşıyacak olan iğne oyası çiçek motiflerinden dilediğinizi seçebilir ve keyifle örmenin tadını sonuna dek çıkarabilirsiniz. İster zambak ister bahar çiçekleri aklınıza gelebilecek ve iğne oyası ile yapılabilen tüm çiçek motifleri galeri de sizleri bekliyor.

Gelelim bu konudaki galerilerimizde yer verdiğim ve gerçekten hepsi birbirinden güzel iğne oyası çiçek modellerine. Başlı başına birer sanat eseri görünümüne sahip bu çiçek modellerini isterseniz yazma, yemeni ya da tülbentlerinizde isterseniz fular ya da farklı giysilerinizde kullanabileceğiniz gibi isterseniz dekorasyon amacı ile tek başlarına bile kullanabilirsiniz.

İğne oyası modelleri – Çiçek modelleri galerimiz.

Örneğin kırmızı renkli yapraklı çiçek motifi ya da beyaz yaprakları ile zambakları andıran çiçek motifini evinizin farklı alanlarında dekorasyon amacı ile kullanabilir minik çiçek motiflerini ise daha çok baş örtülerinizi ya da havlularınızı süslemek için tercih edebilirsiniz.

Son dönemlerde ortaya çıkan farklı modeller için galeri de özel olarak bir araya getirdiğim modellere göz gezdirmeniz yeterli. Eminim hepiniz kendi beğeninize uygun bir modeli kolaylıkla bulacaksınız.

Sizlerle daima en son moda ve en çok tercih edilen modelleri bir araya getirerek paylaşmaya devam ediyorum. Sizler de modeller arasından dilediğinizi seçin ve paylaşmış olduğum yapım detayları ve resimleri sayesinde kolaylıkla örerek dilediğiniz her yerde kullanmanın tadını sonuna kadar çıkarın.

Hanımlar konumuz iğne oyası olduğundan sizlere dört yapraklı fular modeli yapımını gösteren videomuzu paylaşmak istiyorum.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ