Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

İç içe Geçmiş Örgü Çiçek Yapılışı

Bugün sizlerle bu çiçeğin nasıl yapıldığını paylaşacağım. Böyle farklı duruyor sanki iç içe geçmiş gibi yapımı… Gerçekten çok kolay rahatlıkla yapabileceksiniz bu örgü çiçeği. Nerelerde kullanabilirsiniz ?  Örgü patik üzerlerinde gördüm ben ve oradan çıkardım. Patiklerin üzerlerine yapıyorlar süslemek amaçlı ayrıca bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Yani çok yerde nerede istiyorsanız böyle süsleme amaçlı kullanabilirsiniz.

Farklı bir çiçek modeli, şimdi beraber yapalım arkadaşlar…

  • İlk başta sihirli halka yapıyoruz zincir bu tarz çiçeklerde ben çok sevmiyorum çünkü ortayı iyice sıkılaştırabiliriz.
  • Sihirli halka bu çok kolay bir şekilde sihirli halka mı yapıyorum elimden çıkardım.
  • Bir iki üç tane zincir çektim birazcık şöyle küçültelim örerken daha kolay olur.
  • Şimdi bu sihirli Halkımın üzerine tın başında ol adam toplam 16 tane trabzan yapıyorum.
  • İkili trabzan şekilde küçültüyorum yaparken daha kolay olması için….

örgü çiçek yapılışı

Bu arada arkadaşlar 4 numara tığ kullandım. Tabii ipin kalınlığına göre siz onu ayarlarsınız bebeğin öyle yapıyorum ben elimde olan iplerin bunlardı. Ama eğer hani daha ince bir iple yaparsanız çiçeğiniz daha küçük daha kibar durabilir.

Artık videodan izleyerek çiçeği bitirebilirsiniz. Oldukça uzun bir video oldu. Elbette örgü işleri oldukça zahmetli bir el sanatları dalı. Sadece bir çiçek yapımı 15-25 dakika arası sürüyor.

Böylece bitti gördüğünüz gibi… Bunu hemen temizleyelim bugün böyle gayet hoş görünüyor dediğim gibi birçok yerde kullanabilir. Sakın bu şekilde çiçeği yaptıktan sonra bunun üzerine incilerle süsleyip patiğinin üzerine dikebilirsin. Çok hoş olur arkadaşlar çok da güzel durdu. Ben çok sevdim. Evet çiçeğim bu şekilde birlikte değilsin. Çok sağ olun eğer kanalıma abone değilseniz kanalıma abone olursanız çok sevinirim. Arkadaşlar kendinize iyi bakın hoşça kalın görüşmek üzere….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ