18.02.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Hediye Paketi Yapımı-Simli Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Hediye paketi yapımı konusuna değindiğimiz bu yazımızda, anlatımlı videoyu izleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ufak hediye paketleri, çeşitli davet ya da kutlamalarda kişilere sunulabilen özel yapılmış paketlerdir. Bunun yanında davetiye ya da çeşitli kutlamaları bildirmek için de elde yapılmış küçük hediye paketleri ile güzel bir sunum yapılabilmektedir. Hediye paketinin süslenmesi ve görsel olarak dikkat çekmesi için de birçok farklı yol olabilir. Bunların en başında da simli kartonların kullanılması gerçeğidir.

simli hediye paketi yapımı

Birçok kişi simli hediye paketi nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktadır. Elde kolay bir şekilde yapılan simli hediye paketleri ile şık bir sunum gerçekleştirmek mümkündür.

Simli bir hediye paketi yapabilmek için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulur. Bunlar; simli mukavva kağıdı, makas, kağıt, delgeç, kalem, cetvel olmaktadır. Tüm bu malzemeler ile kolay bir şekilde simli hediye paketi yapılabilmektedir.

Öncelikle elimizde bulunan simli kartonu cetvel yardımı ile aşağıdan yukarıya doğru 14 cm’lik bir nokta ile işaretliyoruz. Bu işaretlemeler gelişi güzel bir şekilde koyulabilmektedir. Daha sonra işaretlenen noktaları cetvel yardımı ile birleştirip uzun bir çizgi elde edilir. Çizilen kısım makas yardımı ile kesilir. Elde edildikten sonra kalan kısım ikiye katlanır. Katlanan kısımların uç kısımlarına bastırılarak iz verilmesi sağlanır. Daha sonra tekrar bir ikiye katlama işlemi yapılır ve iz verilir. İz oluşturulan 2 yere kalem ile iz bırakılır. İkiye katlanan kısımların alt ve üst yerine kalemle işaret konulur.

Çapraz olacak şekilde noktalar, cetvel yardımı ile kat izi verilir. Kat izi verildikten sonra simli kağıt ikiye katlanır ve uç kısımlar birbirinin içine doğru girer. Ortada oluşan ufak bir boşluk için delgeçler ile ufak delikler açılır. Toplam 4 adet delik oluşmalıdır. Deliklerden geçirilen küçük kurdele ya da ufak süslemeler ile aradaki boşluğun şık bir görünüm ile kapatılması sağlanır. Simli hediye kutusu hazırlandıktan sonra dış kısmına ufak süslemeler ya da nazar boncuğu eklenerek oldukça sevimli bir görünüm elde edilebilir. Oluşturulan simli kutular ile içlerine şekerleme konulan bir kutu elde edilmiş de olunur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ