05.12.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Havlu ucu modeli yapımı

Havlu ucu modeli yapımı: Sevgili hanımlar sizlere bugün kolay havlu kenarı yapılışı konusunu paylaşıyorum. Çok zarif havlu modelleri galerimizde yer almaktadır. Hamarat ve becerikli kadınlarımız birçok dantel ürününü kolayca yaparak evlerinde dantelin şıklığını yaşamaktadırlar. Tüm kadınlar için özel ve ayrı bir yere sahip olan havlu kenarları, banyo ve mutfak havlularının şık tekstil ürünleri haline gelmesine sebebiyet vermektedirler.

Yapımı oldukça kolay olan havlu kenarı örnekleri başladığınız gün ya da en geç iki gün içerisinde tamamlanacaktır. Her yıl çıkan yeni havlu kenarı modelleri modayı takip etmeyi ve bu modayı evlerinde görmeyi seven kadınlar için alternatifler yaratmaktadır. Genç kızların çeyizlerinde de sıklıkla yer verdiği havlu kenarı yapılışı ile ilgili pek çok bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.Tığ oyası havlu ucu yapımı

Havlu kenarı örnekleri el işi dünyasının yıldızlarından. Dantelli, nakışlı, iğne oyası ile süslü havlu kenarı modelleri, örnekleri, tarifleri çok aranıyor, seviliyor. Biz de marifetli hanımların ellerinden çıkan havlu kenarı örneklerine bu sayfalarda bol bol yer vermeye çalışıyoruz. Sizin gibi hanımların elinden çıkan havlu kenarı modelleri, bunların resimleri, bazılarının nasıl yapılır anlatımları, örnek ve bilgi almanız için burada. Havlu kenarı nasıl yapılır, tığişi havlu kenarı yapılışları, iğne oyalı havlu kenarı süslemeleri, pullu, oyalı, gupürlü, işlemeli havlu kenarı modelleri…

Havlu ucu modeli nasıl yapılır?

Kolay havlu kenarı yapılışı basit ve danteli çok fazla bilmeyenlerin bile kolayca yapabileceği ürünler arasında yer almaktadır. Havlu kenarı örnekleri yeni renklerle ve kaliteli ipliklerle yapıldığında hem evinizi şık hala getirecek, hem de siz oldukça hamarat bir kadın olarak evinizle gurur duyacaksınız.

Havlu kenarları genel olarak tığ işi, iğne oyası, firkete gibi değişik örme biçimleriyle yapılmaktadır. Ancak bu örme biçimlerinden en çok kullanılanı tığ işidir. Genellikle basit şekilde zincir çekme ve trabzan yapma gibi esaslara dayanan havlu kenarı yapımı, örneklerdeki sıralar takip edilerek basitçe oluşturulabilir.

Tığ oyası havlu ucu yapımı

Havlu ucu modeli

Hoş bir hobi olmasının yanı sıra havlu kenarı yapımı hem boş vakitlerinizi değerlendirmenizi sağlayacak, hem de evinizi şık hale getirecektir. Bunun yanı sıra pek çok hamarat ev hanımı dantel yapmayı bilmeyen ama evinde şıklığı yakalamak isteyen kişilere yaptıkları havlı kenarı ürünlerini satmaktadır.

Havlu ucu modeli nasıl yapılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ