DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Harika Bir Motif İle Yatak Ortusu Yapimi

Kendi motifinizi seçerek harika  yatak örtüleri yapımı na ne dersiniz?  Yatak örtüleri çoğu kişi tarafından hazır dikilmiş olarak alınıyor. Evini kuran ve evlenen çiftler düğün hazırlığında piyasa bulunan yatak örtülerinden yararlanıyor.

Her ne kadar çeşit yönünden farklı ürünler bulunsa dahi yine de hep birbirine benzer yatak örtüleri alınıyor. Ancak siz benim evim, düzenim ve eşyalarım farklı olsun ve alışıla gelmişin dışında bir görünüm sergilesin diyorsanız kendi yatak örtülerinizi oluşturarak kendi yaratıcılığınız ile tasarımlarınız da emeğiniz olsun istemez misiniz?

Yatak Örtüsü Motif Modelleri

Birbirinden farklı yatak örtüsü motif modellerine bir göz gezdirebilir ve kendi yaratıcılığınız ile birbirinden güzel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun için sahip olmanız gereken tek yetenek örgü işlerine elinizin yatkın olmasıdır. Sizlere örnek olması açısından yatak örtüleri yapımı için bazı motifler şunlardır: Çocuk yatak örtüleri için meyve ve sebzelerden oluşan yada çizgili film kahramanlarının motif halin getirildiği tek kişilik yatak örtüleri, rengarenk iplerle hazırlanan çizgili yatak örtüleri, delikli veya deliksiz kare parçalardan elde edilen yatak örtüleri, kare parçaların üçgen içimde birbirine eklenmesi ile elde edilen yatak örtüleri, kırçıllı ip ile tasarlanarak oluşturulan yumuşacık yatak örtüleridir. Bu örneklere daha yenisi ekleyebilir veya örneklerden yola çıkarak katkı öğretisi ile hareket edebilir yatak örtülerini yeniden dizayn edebilirsiniz.

Yatak Örtüleri Yapımı

En güzel ve en dekoratif yatak örtüleri yapımı için en kaliteli ipleri kullanarak işe başlanması gerekir. İpin kalitesi yönünden taviz vermemesi el emeği göz nuru elde ettiğiniz bu ürünlerin kısa zamanda yıpranmamasını sağlar. Beğendiğiniz bir yatak örtüsü motifini seçtikten sonra ne tür bir ip ve nasıl bir örgü tekniğinden yararlanılması gerektiği hakkında bilgi toplayınız. Öncelikli olarak motifin gerektirdiği tüm malzemelerin alınmasına önem veriniz.

Ardından tekniği dilerseniz tamamı ile aynı şekilde uygulayabilir dilerseniz de kendi katkılarınız ile daha farklı motifler ortaya çıkarabilirsiniz. Dekor açısından da evlerinize görecelik kazandıran birbirinden farklı motiflerle yatak örtülerinizi hazırlayabilirsiniz. Kendi emeğiniz ile yaptığınız bu ürünler evlerinizde farklı bir dekor uygulamasına işaret edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ