Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Hanım Dilendi Beye Beğendi Modeli Nasıl Yapılır – Resimli Gösterim

Hanım  dilendi bey beğendi  modeli ile kendinize farklı tarzlar oluşturmanız artık  kendi  elinizdedir. Harika motiflerle oluşan modeller göz zevkinize kesinlikle hitap edecektir. Hanım dilendi bey beğendi motifi ile başlayan ve birleştirilmesiyle ortaya çıkan modelleri yaptıkça zevk alacağınız işlerin ortaya çıkması içten  bile değildir. Hanım beğendi bey dilendi ismiyle bile hoşumuza giden bu modelin yapımı düşünüldüğü kadar da zor değildir.

Hanım dilendi bey beğendi  modeli yapılışı için öncelikle motiflerin oluşturulması gerekmektedir. Hanım dilendi bey beğendi motifinin yapılışı öğrenildiği taktirde onlarca farklı model oluşturulması mümkündür. Hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır sorusu cevaplandığı zaman birçok soru cevabını bulacaktır. Çünkü hanım dilendi bey beğendi modeli nasıl yapılır sorusunun cevabı  da motifin oluşturulmasında yatmaktadır.Hanım Dilendi Bey Beğendi Modeli Nasıl Yapılır

Modelimizin oluşmasında ilk önce tığ seçimi  önem arz etmektedir. Zincir çekmekle başladığımız işlemde toplamda altı adet zincir çekiyoruz. Zinciri çektikten sonra en başta bulunan boşluğa  batırıyoruz ve sık  iğne ile kapatıyoruz. Tekrar üç tane zincir çekip boşluğu on iki adet trabzanla dolduruyoruz.

Daha sonra üçlü trabzan olacak şekilde gövdemizi yapıyoruz. on iki adet üçlü trabzan ile bu boşluğu dolduruyoruz. Burayı da en başta bulunan zincirin ortasına batarak birleşmemeliyiz. Daha sonra sıkı iğneyle bir zincir atarak kilitlememiz gerekiyor. Böylece motifin ortasına koyacağım iç gövdemizi oluşturmuş olacağız. Bu kısım  ile hanım dilendi bey beğendi nasıl örülür sorusu cevap bulmaya başlamıştır.Hanım Dilendi Bey Beğendi Modeli Nasıl Yapılır

Bunlardan sonra bir zincir çekip yandaki trabzan boşluğuna batırıyoruz. Yine üçlü trabzan ile çıkıyoruz. Bu şekilde on iki adet trabzan elde etmemiz gerekmektedir. Sonra trabzanlara  zincir atarak birleştiriyoruz. Hanım dilendi bey beğendi de ikinci motifte sona erdikten sonra oluşturduğumuz yuvarlak motifin dış çevresinikare olacak şekilde işlemeye başlayacağız.

Zevke göre son kare motiften önce bir renk motif daha işlemek konusunda istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Daha sonra üç zincir çekip iki adet üçlü trabzan yapıyoruz. Karşı tarafa geçmek için yine üç tane zincir çekip doluyoruz ve boşluğa batırıyoruz. Köşeye yaklaşınca iki adet üçlü trabzan yapıp köşeyi oluşturmak için dört adet zincir çekiyoruz.

Hanım dilendi Bey Beğendi Örgü Motifi Nasıl Yapılır ?

Burada da sizlere hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır onu anlattığımız videoya bakınız.

Kanalımıza Abone Olmayı unutmayınız.

Hemen ardından dolayıp aynı boşluğa batıp iki tane üçlü trabzan yapıp köşemizi oluşturmuş olacağız.  Bu şekilde devam edip son birleştirme noktasında üç adet zincir atıp karşı taraf ile birleştiriyoruz. Bu sayede hanım dilendi bey beğendi modeli nasıl yapılır sorusu tam olarak cevaplanmış olacaktır.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Modeli Nasıl Yapılır Adım Adım Resimli Gösterim

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ