Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Hanım Dilendi Bey Beğendi Örgü Modelleri – Tığ İşi Motif Örgüleri

Örgü bir bayanın gönlünü, enerjisini, beklenti ve hayallerini eşya üzerinde anlatmasıdır. Yemek yapmak gibidir. Aynı yemek tüm aşçılar tarafından yapılır ama yapan ustanın beceri ve el lezzetine göre farklı tat ve dokuda yemekler ortaya çıkar. Örgü modelleri de bu açıdan bakıldığı zaman yemek çeşidi olarak görülebilir.

Son zamanlarda bayanlar arasında en çok rağbet gören örgü modeli hanım dilendi bey beğendi modelidir. Motiflerin dans etmesi ile oluşan bu model renk ve canlılığı ile uzun bir süre daha birçok bayanın dikkatini ve ilgisini çekecek gibi görünmektedir.Hanım Dilendi Bey Beğendi Örgü Modelleri

Hanım dilendi bey beğendi motifi düşünüldüğü kadar zor değildir. Tek yapmanız gereken yola çıkmak yani örmeye başlamaktır. İlk sıralar sizi zorlasa bile zamanla alışacağınızı ve göze hoş gelen canlı renklere sahip modeller ortaya çıkaracağınız konusunda sizlere garanti verebilirim. Unutmayınız ki yola çıkmak başarmanın yarısıdır.

Hanım dilendi bey beğendi modelleri aklında örgüye dair en ufak bir iz bulunmayan birçok bayanı etkisi altına alarak bir anda renkli bir büyünün içine çekmektedir. Birçok bayan kendilerini örgü ile alakalı görüntülere odaklanmış halde bulmaktadır. Bu modellere kimileri hanım beğendi bey dilendi, kimileri ise bey beğendi hanım dilendi demekte ve bu ilginç örgü adını eğlenceli hale getirmekte ve ilgiyi üzerine çekmektedir.Hanım Dilendi Bey Beğendi Örgü Modelleri

Bu modellerin en çok kullanıldığı alanlar battaniye yapımı, yelek yapımı ve yatak örtüsü yapımıdır. Tığ işi motif ile yapılan bu örnekler için doğru tığ seçimi büyük önem arz etmektedir. Hanım dilendi bey beğendi battaniye modelleri ile hem sıcaklığın keyfini hem de canlı renklerle göz keyfini süreceksiniz. Battaniye modellerinin oluşmasında en önemli nokta motiflerin doğru birleştirilmesidir. Birleştirmenin nasıl yapılacağına dair görüntülerin izlenmesi çok büyük fayda sağlayacaktır.

Hanım dilendi Bey Beğendi Örgü Motifi Nasıl Yapılır ?

Burada da sizlere hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır onu anlattığımız videoya bakınız.

Kanalımıza Abone Olmayı unutmayınız.

Diğer bir model olan yelek örnekleri artık her mevsime uygun örülmekte olup, tığ seçimi ile  bu durum sağlanmaktadır. Hanım dilendi bey beğendi yelek örneği bu anlamda bayanların elini güçlendirmekte ve işlerini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca tüketim çılgınlığının dünyayı sardığı günümüzde göz nuru, el emeği ürünlerin değerini daha iyi kavramak zorundayız. Unutmamalıyız ki geçmişteki yokluk günlerinin her zaman yaşanma ihtimali bulunmaktadır.Hanım Dilendi Bey Beğendi Örgü Modelleri

Ele alacağımız tığ işi motif ile yapılan son örgü modeli de hanım dilendi bey beğendi yatak örtüsüdür. Genelde çocuklarımız için ördüğümüz bu örgü çeşidi biraz sabır ve zaman gerektirmekle birlikte, eserin son halini görmek verilen tüm emeğin karşılığını tam olarak almak gibidir. Seri üretim çılgınlığının son hadde ulaştığı çağımızda emek ve gayret ile ortaya çıkan eserlerin kıymetini asla unutmamalıyız.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Örgü Modelleri Resimli Galeri

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ