Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri-Örgü Hırka Modelleri

Günümüz bayanları kendilerini canlı, kıpır kıpır renklerde örgüler içinde görmekten inanılmaz mutlu olurlar. Canlı renklerin kendilerini yansıttığına inanırlar. Bu durum insanların yaşam enerjilerini en üst noktaya çıkarmakta ve cıvıl cıvıl olmalarını sağlamaktadır. Özellikle kış aylarının soğuk günlerinde bizleri sıcacık tutan rengarenk hırkalar gözdelerimizdir.

Hanım dilendi bey beğendi hırka bu anlamda bayanların gözlerini alamadığı bir giysidir. Hırka modelleri günümüz bayanları sayesinde inanılmaz derecede zenginleşmiş ve çeşitlenmiştir. Özellikle genç annelerin son zamanlarda kendilerini göze hoş gelen modeller ortaya çıkarması göze çarpmaktadır. Burada yapılan her işin yapıldığı dönemin arka planını yansıttığı gerçeği kendini göstermektedir.hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri

El emeği ürünlerin insanların hayatlarında farklı bir öneme sahip olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Özellikle hediye edildiğinde farklı bir anlam ve duygu barındırmakta ve değeri ölçülemez konum elde etmektedir. El emeği ürünlerin insanlara farklı bir zarafet kattığı konusunda herkesin hem fikir olduğu aşikardır.

Örgü hırka modelleri son zamanlarda hem kış hem bahar döneminde çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bu durumda modellerin çeşitlenmesi ile ilgilidir. Tığ durumuna göre mevsimlik hırkaların ortaya çıkması yapım işlerini kolay ve zevkli hale getirmiştir. Böylece çeşitlik sağlanmış şık ve zarif motiflerle renk cümbüşü her yeri sarmıştır.hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri

Bayanlar fabrika yapımı, seri üretimle satılan hırkalardan sıkılmaya başlamış el örgüsü hırka modellerine ilgi göstermeye yönelmişlerdir. Çünkü ortaya çıkan eserin bir gayret ve çaba ile bitirilmesi eşyaya anlam yüklemiş ve neredeyse kişileştirmiştir.

Yapılan hırkanın son halini almasına kadar emek veren kişinin her anı, yaşadıkları ilmek ilmek işlenmiş ve anlam bulmaya başlamıştır. Hırkaların, hanim dilendi bey beğendi hırka modeliile yapılması buna en güzel örnektir ve ilgi görmektedir. Ortaya çıkan model ve motifleri görünce bu ilginin boş olmadığı da açıkça görülmektedir.

hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri

Hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri

Günlük hayatımızda olduğu gibi birçok hırka örneklerinigecelerde hatta resmi davetlerde bile rahatlıkla kullanılabilmek mümkün hale gelmiştir. Hatta daha şık ve dikkat çekici olduğunu deneyimlerimden yola çıkarak sizlerle paylaşabilirim.  Diğer yandan günlük hayatta kullanılabilecek rengarenk hırkalar, üzerinizde gören herkesi etkisi altına almakta ve ilgisini çekmektedir.

Hanım dilendi Bey Beğendi Örgü Motifi Nasıl Yapılır ?

Burada da sizlere hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır onu anlattığımız videoya bakınız.

Kanalımıza Abone Olmayı unutmayınız.

Renk cümbüşünün, kombinlenerek kullanılmasının insana katacağı enerjiyi tahmin bile edemezsiniz. Çeşitli motiflerle donatılmış hırkaların uzunluklarını da kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Yani diz seviyesine kadar uzun tutmak bile sizin elinizde olan bir şeydir.

Diğer önemli bir hususta hırka yapımının püf noktalarını birçok video ile görmeniz günümüz bayanlarının en büyük şansıdır. Yani ortaya çıkan ürün için kimsenin yardımına ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu durumda günümüz teknolojisinin bize sunmuş olduğu en önemli kolaylıklardan bir tanesidir.

Hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ