Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Hanım Dilendi Bey Beğendi Bebek Battaniyesi Yapılışı Resimli Anlatım

El örgüsü battaniyelere bayanların ne kadar düşkün olduğunu ve hevesle yaklaştığı bilmeyenimiz yoktur. En azında bu battaniyelerin şıklığına zarafetine kimsenin söyleyecek sözü olamasa gerekir. Zaten genel itibari ile el örgüsü battaniyeleri bilmeyen pek bayan yoktur.Özenle ve dikkatle örülen battaniyeler keyfinize keyif katacaktır.

Karşınızda ışıl ışıl parıldayan modellere kayıtsız kalınabileceğinizi sakın düşünmeyin. Bu modelle hırkalar, yelekler örebilir bu sayede içinizi dışa yansıtabilirsiniz. Cıvıl cıvıl renklerle donatılmış battaniyeleri görmek hayat enerjinizi artıracaktır. Ayrıca motifli battaniye yapımı ile elde edilen bu ürünler hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğu da son zamanlarda daha iyi görülmektedir.Hanım Dilendi Bey Beğendi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Hanım dilendi bey beğendi motifiyle yapılan battaniyelerin son zamanlarda çok ilgi gördüğü ve yeni bir trend oluşturduğu hepimizce bilinmektedir. Hanım dilendi bey beğendi modeli ile battaniye, dekorasyonda kullanabileceğiniz el işi örgüler, hırkalar, yelekler yapabilirsiniz. İlk başlangıçta örgü battaniye yapılışı size zor gelecek olsa bile eliniz alıştıkça hızlandığınızı ve daha şık ve beğeni toplayan ürünler ortaya çıkaracağınızdan emin olun.

Özellikle bebek battaniyeleri annelerin bebeklerine olan sevgilerini ilmek ilmek dokumaları sonucu ortaya çıkan modellerdir. Bu nedenle hanım dilendi bey beğendi bebek battaniyesi yapılışı birçok bayanın öğrenmeye çalıştığı bir konudur. Çünkü bunu örmeyi başaran bir kişi sadece battaniye değil birçok model ve türde el işi ürünler üretme şansına sahip olmaktadır. Hanım Dilendi Bey Beğendi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tekniği bilen kişiler kenar oyalarına bakarak bile bu modeli örme şansına sahip olurlar. Bu modelde öncelikle sekiz zincir çekilmeli ve başta yer alan zincire iğne atarak ortada yuvarlak oluşturulmalıdır. Daha sonra on iki adet ikili olacak şekilde trabzan yapmalıyız. Renk değişikliği ihtiyacı duyduğumuz zaman iki zincir çekip her aralığa ikili trabzanlardan üçer adet yapmalıyız.

Hanım dilendi Bey Beğendi Örgü Motifi Nasıl Yapılır ?

Burada da sizlere hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır onu anlattığımız videoya bakınız.

Kanalımıza Abone Olmayı unutmayınız.

Motifler yapacağınız modele göre yeterli sayıya ulaşınca beş zincir atarak köşelerden birleştirip son hali veriliyor. Kare motifli battaniye yapılırken oluşturulan kare motifler birleştirilerek bir bütün elde edilmektedir. Örgü bebek battaniye yapımı sırasında önemli olan birleştireceğiniz motiflerin sayısını battaniye büyüklüğü göz önüne alarak belirlemenizdir.

Tığ işi battaniye yapımı ile ortaya çıkan battaniye modelleri özellikle bu yıllara damgasını vuracak gibi görünmektedir. Çünkü ortaya çıkan motifler bakan gözlerde heyecanın oluşmasına yol açmaktadır. Motiflerin yapımı ile ilgili görüntülerin izlenmesi bu yola çıkan bayanların işini oldukça kolaylaştırmıştır. Ayrıca motiflerin renkleri kişilerin bulundukları ruh halini bile yansıttığı söylenebilir.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Bebek Battaniyesi Yapılışı Resimli Galeri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ