Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Hanım Dilendi Bey Beğendi Battaniye Örnekleri

Birçok bayan battaniye modellerinden haberdardır. Ama özellikle ilk bakışta isminden dolayı garipsediğimiz hanım dilendi bey beğendi battaniye modelleriinanılmaz güzel örgü motiflerine sahip olması ile bayanları etkisi altına almaktadır. Adı ile bile dikkat çeken bu battaniye modelleri hem göze hoş gelmektedir hem de çok kullanışlıdır. Bu motif ile her modeli ortaya çıkarmanız mümkündür.

Hanım dilendi bey beğendi battaniye örülüp örülemeyeceği şüphesinin, ortaya çıkan örnekler sayesinde boş olduğu açıktır. Motiflerin nasıl birleştirileceği ilgili videolardan izlendiğinde düşünüldüğü kadar zor olmadığı görülecektir.

Birçok bayanın yaptığı işin eşsiz olduğunu belirmek için söylediği hanım dilendi bey beğendi motifi ile herkesin öremeyeceği motifte ve renkte bir örgü battaniye yaptım, sözünü bu modelleri kolaylıklara ortaya çıkararak o kadar da zor olmadığını anlayabilirsiniz.

Yapacağınız hanım dilendi bey beğendi bebek battaniyesi çocuğunuzu sıcacık tutarken ortaya çıkartacağınız eser sizi de gururlandıracaktır. Bu battaniyeleri örerken püf noktalar, zincirlerin doğru çekilip kapatılması ve trabzanların doğru sayı ve yerlerde yapılmasından geçmektedir. Özellikle renk değişikliklerinde trabzanların yapılması büyük önem arz etmekte ve işinizi kolaylaştırmaktadır. Motifin güzelliği ve modellere yakışması sizi her aşamada daha da heyecanlandıracaktır.hanım dilendi bey beğendi battaniye örnekleri

Renklerle istediğiniz gibi oynayabilmeniz işinizi rahatlatacak, kendi zevkinizi modellere yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Sadece battaniyeler değil hırkalar, pançolar, yelek örnekleri ve bir diğer birçok şeyi yapmanız ve renklerle sürekli oynayarak farklı model ve motifler ortaya çıkarmanız mümkündür. Hanım dilendi bey beğendi battaniye örneklerine günümüz imkanlarıyla ulaşılmak çok kolay ve kendi başınıza yapma olanağı bulunmaktadır.

Diğer bir husus olan tığ işi battaniye örnekleri günümüzde eski ihtişamından uzaktadır. Geçmişte insanların her ilmeğini emekle, istekle yaptığı modeller, seri üretim ile kıymetini kaybetmiş. İlgi duyan insanların sayısını azaltmıştır. Ancak her bayanın emeğiyle, gayretiyle ortaya çıkarması gereken bu uğraşların değerini anlamak ve gelecek nesillere aktarmak zorundayız. Verilen emek ile oluşturulan bağ hiçbir şeye değiştirilemez.

Hanım dilendi Bey Beğendi Örgü Motifi Nasıl Yapılır ?

Burada da sizlere hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır onu anlattığımız videoya bakınız.

Kanalımıza Abone Olmayı unutmayınız.

Örgü battaniye modelleri de geçmişte inanılmaz bir ilgi görürken günümüzde aynı kaderi yaşamaktadır. Eskiye dair birçok şeyin yavaş yavaş hayatımızın olağan akışının dışına çıktığını görmek insanı kötü yönde etkilemektedir. Ama şu söz konusu modellerin çok yakın zamanda tekrar eski ilgiyi göreceği konusunda beklenti içerisindeyim. Özellikle birçok genç annenin artan ilgisini görmek bu beklentimi arttırmaktadır.

Hanım dilendi bey beğendi battaniye örnekleri resimli galeri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ