DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Gözyaşı Damlası Modeli Nasıl Yapılır ? | Videolu Açıklamalı

Gözyaşı damlası modeli nasıl yapılır başlıklı yazımızda, sizlere örgü modeline dair yeni bir örnek daha tanıtacağız. Bildiğiniz üzere örgü çeşitleri, sınırız sayıda modele sahip desek herhalde yalan söylemiş olmayız. Bir diğer modelimiz de gözyaşı damlası modeli. Şişle örgü örmeyi sevenler ve değişik modeller arayanlar için harika bir örnek. Görünüşü itibari ile de bir hayli hoş bir modele sahip olan gözyaşı modeli, örmesi bakımından da oldukça basit bir tekniğe sahip.

Bebek hırkalarında, bebek yeleklerinde, çeyiz yelek ve şallarında, atkılarda, berelerde, battaniyelerde bu modeli hiç düşünmeden kullanabilirsiniz. Hafif kabarık dokusu ile örgünüze hoş bir hava katacaktır. Gözyaşı damlası modeli örerken tek bir renk ip kullanabileceğiniz gibi iki rengi de bir arada kullanabilirsiniz. Böylece modeliniz daha belirgin olabilir.

Modelin ismi, damlayı anımsattığı için halk arasında böyle yayılmıştır. Farklı isim adı altında aynı modelle de karşılaşmanız mümkün. Ancak genel itibari ile bu modelin adı gözyaşı damlası modeli olarak geçmektedir.

Tığ yerine şiş ile örgü örmeyi sevenler için denenmesi gereken bir modeldir. Sizler de hazırladığımız videodan yardım alarak kendinize ya da sevdiklerinize bu modelden örgüler örerek onları mutlu edebilirsiniz. Özellikle bebek hırka ve yeleklerinde model arayanlar için harika bir örnek olan gözyaşı damlası modeli, kısa sürede bitirebileceğiniz bir modeldir. Yeni başlayanlar için de yine hazırladığımız video ve görseller yardımcı olacaktır.

Örgü ile ilgili teknikleri bilen her kişinin ilgiyle ve zevkle yapabileceği bu model, herkesin dolabında bulunması gereken bir model olabilir. Şayet örgü ile ilgili bir fikriniz yoksa fakat örgüye merakınız varsa, kısa bir modelle başlayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Örgünün mantığını anlayan herkes zorlanmadan bu modeli kolaylıkla yapabilir.

Örgü örmek hem ortaya bir şeyler çıkartmak adına hem de stres atmak adına birebir yapılması gereken bir aktivitedir. Küçük büyük herkesin örgü örerek keyifli zaman geçirebilir ve ortaya birbirinden güzel modeller çıkarabilir.

Gözyaşı Damlası Modeli Nasıl Yapılır Video Anlatımı

Örgüye hakim olan kişiler, görsellerden faydalanarak sıra ve sayıyı çıkarabilirler. Ancak yeni başlayanlar için video da oldukça yararlı bir anlatıma sahiptir. Hepinize kolay gelsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ