05.12.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Gerçekçi Örgü Çiçek Modelleri – Canlı Gibi Görünen Örgü Çiçek Örnekleri

Merhaba örgü sever hanımlar sizlere bugün tıpkı gerçek gibi görünen tığ işi çiçek modelleri paylaşacağım. Bir miktar renkli iple ve tığla ne kadar çeşit örgü yapılabilir ki demeyin. El emeği ve yaratıcı fikirlerle ortaya çıkarılan ürünleri görünce hayranlık duyacaksınız. Tığ işi yapanların belki de en severek yaptıkları, çiçek motifleridir. Öyle harika, gerçek gibi görünen tığ işi çiçek modelleri var ki, baktıkça bakasınız, evin başköşesine koyasınız gelecektir. Kadınlar kendi zarafetlerini örgülere aktarıyor, evlerde ve giysilerde bahar havası estiriyorlar.örgü gül

Sizlere bugün gerçek gibi görünen çok zarif örgü çiçek modelleri paylaşacağım inşallah.  Kadının ne kadar zarif yaratıldığını hiç düşündünüz mü? Kendi doğasında da olduğu gibi kadının elinin değdiği her nesneye zarafet geçiyor. Çiçekler de doğanın zarif canlıları. Rüzgârla usul usul salınan çiçekler cazip renkleriyle adeta bakanları büyülüyor. Öyle büyülüyor ki doğadan alıp yaşamlarına, erişebilecekleri her noktaya, eşyaya katmaya, her fırsatta görmeye çalışıyorlar.

Bir gelinin elindeki bukette, masamızdaki vazoda, üstümüze giydiğimiz giysilerin kumaşında, ördüğümüz hırkalarda, berelerde, çocuk elbiselerinde, aklınıza gelebilecek her yerde çiçek veya çiçek modelleri görmek zevk verir, güzellik katar. Çiçek bir bitkinin geleceği demektir. Geleceğe biz de elimizden çıkan çeşitli el işleriyle mesaj yollayabilir, biz de buradaydık, sizin için vardık diyebiliriz. Birbirinden zarif örgü çiçek modelleri belki de böyle bir çabanın ürünüdür.

Örgü bir yetenektir. İplerin ve şişlerin, tığın birbiriyle bütünleşmesidir, örgü sevgidir. Örgü dünyası içindeki çiçek yapımı modelleri göz önünde bulundurulursa tuğ işi modellerin çokluğu dikkat çekecektir. Çiçeklerle bezeli örgü eşyalar en çok çiçek gibi çocuklarımıza yakışır. Onların üzerinde bulunacak örgü çiçek modelleri ile yapılan eşyalar kendini daha çok gösterecek, beğenilecektir.

Kendi evlatlarınıza ya da yakınlarınıza hediye etmek üzere çiçek örgü modelleri yapabilir, ellerinizden çıkan güzelliklerle gurur duyabilirsiniz. Bebek battaniyelerinde, pançolarda, atkı ve berelerde, daha pek çok giyside tığ işi çiçek modelleri kullanın ve çevrenizde ki enerjinin nasıl değiştiğini bir görün.

Doğanın süsleri olan görünümleri göz dolduran, hoş kokularıyla ruhumuzu okşayan çiçekler şallarda, berelerde, atkılarda, yeleklerde, vazolarda da tığ işi örgü çiçek modelleri olarak yerlerini alıyor. O kadar güzel ve gerçekler ki şık, zarif tığ işi çiçek modelleri sanki az önce dalından koparılmış gibi görünüyorlar.

Bilirsiniz ki ev dekorunda çiçekler önemli bir yere sahiptir. Kesme, canlı çiçekler kadar tığ işi örgü çiçekler de yaşamınıza güzellik ve farklılık katabilmektedir. Dümdüz, fazla bir detayı olmayan, sade bir örgü şapkanın köşesine iliştirilen minik örgü gül modelleri anında daha fark edilir hale getirebilmektedir.

Kullanacak hiçbir yer bulamasanız da kendi el emeğiniz olan bir tığ işi çiçeği anahtarlığınızın ucunda bulundurmak bile ilginç olacaktır. Kız çocuğunuzun uzun pırıl pırıl saçlarını topladıkları bir tokaya veya saç bandına bile monte edebileceğiniz çiçek modelleri çocuklarınız tarafından anne elinden çıkan değerli bir eşya olarak görülecek, zevkle kullanılacaktır.

Yetenekli eller o kadar çok çiçek örgü modelleri ortaya çıkarmıştır ki artık, bir örgü gül mü, menekşe mi, papatya mı yaparsınız, orası size kalmış. Bizi takip etmeye devam edin sevgili örgü sever hanımlar.

Gerçekçi görünümü ile tığ işi çiçek modelleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ