DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

File Şeklinde Delikli Patik Yapımı Videolu Anlatım

File Şeklinde Delikli Patik Yapımı Videolu Anlatım

Kış aylarının vazgeçilmezi olan patikler pek çok model ile kadınların karşısına çıkar. Kadınlar patikleri oldukça kullanır. Çoğu kadın kış aylarında ayaklarını patikler ile ısıtır. Özellikle gidilen misafirliklerde kadınlar patiklerini de yanında götürür. Bu sayede gidilen her ortamda ısınma gerçekleşir. Çünkü kadınlar ayakları ısınınca kendilerinin de ısınacağının farkındadır. Önceleri zorunlu bu ihtiyaçtan ortaya çıkan patikler zamanla estetik bir kaygıya da dönüşür. Bu nedenle çok sayıda patik modeli ile karşılaşırız. Son zamanlarda patik modelleri arasında kadınların en çok ilgisini file şeklinde delikli patik çeker. Biz de bu patiğin nasıl yapıldığını anlatarak; kadınların patiğe ulaşmasını sağlamayı amaçladık.

File Şeklinde Delikli Patik Yapımı İçin Hangi İpin Kullanılması Önerilir?

File şeklinde delikli patik yapmak için öncelikle istediğiniz renk ipe ve ipe uygun tığ almanız gerekir. Bu örgüde tek önemli olan sizin beğenilerinizdir. Dilerdeniz birden fazla renk de tercih edebilirsiniz.

File Şeklinde Delikli Patik Nasıl Yapılır?

  • 12 tane zincir çekerek patiğin burun kısmına başlanır.
  • Daha sonra 10 adet trabzan yapılır. Bu işlemden sonra yanlardan birer tane arttırmanız gerekir.
  • Yanlardan birer tane arttırılınca trabzan sayısını da arttırmak gerekir.
  • Bu sefer 18 trabzan yapmanız yeterli olacaktır. 5 sırada 18 tane trabzan yapılır. 5 sıra örerek burun kısmı tamamlanır.
  • Burun kısmı yapıldıktan sonra da model örmeye başlanır. Model için ikinci trabzana batırılır ve 2 adet zincir çekilir. Daha sonra üçüncü trabzana tekrar batılır ve iki zincir çekilir. Yani üçüncü trabzana iki zincir çekilerek batılır.
  • Bu şekilde tüm sıra yapılır. Alt kısmında da aynı şekilde modele devam edilir.
  • Toplamda 12 adet model olması gerekir.
  • Daha sonra başa dönünce üç tane sık iğne yapılır ve araya batılır. Bu şekilde sıra bitirilir. Tüm sıra için üç sık iğne yapılır ve bir batırılır. Yani bir önceki sırada iki zincir çekilen yere üç sık iğne yapılır.
  • Bu sıra bittikten sonra tekrar model işlemi yaparız. Ancak bu sırada arttırma yapmak gereklidir. Bir önceki sırada iki zincir aldığımız yeri bu sırada üç zincir olarak almak gerekir. Model bu şekilde oluştuktan sonra topuk kısmı da tamamlanarak file şeklinde delikli patik yapılmış olur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ