11.04.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Evde Diş Bakımına Profesyonel Dokunuş: Şarjlı Diş Fırçaları

Ağız ve diş sağlığının korunmasında altı ayda bir uzman kontrolünün yanında evde düzenli bakım da önemlidir. Uzmanlar, dişlerin günde en az iki kez fırçalanmasını önerir. Bunun yanında ağız duşu, diş ipi ve ağız çalkalama suyu gibi ürünler kullanılarak, günlük ağız bakımının tamamlanması hedeflenir. Ağız bakımında profesyonellerin tercihi ise manuel diş fırçalarındansa şarjlı diş fırçası ürünleridir. En iyi şarjlı diş fırçaları Watsons’ta sizlere sunulur. Ürün özelliklerini kıyaslayarak, inceleyerek, ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü, onlarca çeşit içinden kolaylıkla seçebilirsiniz.

sarjli-dis-fircasi

sarjli-dis-fircasi

Şarjlı Fırçaların Manuel Fırçadan Farkı Nedir?

Manuel diş fırçaları ağız içinde biriken yemek artıkları ve plağı temizlerken kısıtlı hareket imkanına sahiptir. Elle kullanılan ürünlerle, kullanıcının hızına, baskısına, hareket seçimine göre temizlik oranı belirlenir. Oysa şarjlı diş fırçası salınım kapasitesi, hareketli fırçaları, çok yönlü manevra kabiliyetleri, baskı uyarısı ve akıllı ağız bakım süresi yönlendirmeleri ile diş bakımında en iyiye ulaşmayı hedefler. Şarjlı diş fırçalarında en bilinenler, Oral B şarjlı diş fırçası ürünleridir. Bazı fırçalar, özel başlıkları ile beyazlatma, bazıları detaylı arayüz temizliği vadeder. Kullanıcıların sorunlarına, isteklerine, gerekliliklerine uygun fırçayı güvendikleri markaların ürünleri arasından seçmeleri beklenir. Oral B geniş ürün yelpazesi içinde, farklı diş sorunlarına, ihtiyaçlara ve bütçelere uygun seçenekler sunar.

En Kullanışlı Şarjlı Diş Fırçası Çeşitleri

  • Ürünler, elektrikli diş fırçası ve pilli diş fırçası olarak ayrılabilir. Enerji kaynakları değişen ürünlerin salınım hızları, kullanım kapasitesi güç çeşidine göre farklılaşır. Şarjlı ürünler genellikle pilli modellerden daha fazla salınım ve hareket kabiliyetine sahiptir.
  • Şarjlı diş fırçası ürünleri manuel fırçalara göre çok daha fazla plak giderir. Hareket eden kıllar, diş etlerinde kan akışının hızlanmasını sağlayarak diş eti sağlığının korunmasına yardımcı olur. Fırçaların salınım sayısı, devir hızı ve oynayan başlık özellikleri ürünün plak üzerindeki etkisini belirler.
  • Akıllı modeller, pozisyon saptama teknolojisi sayesinde ağzın hangi kısmında bakımın tamamlandığını, hangi bölüme ne kadar vakit ayrıldığını takip etmenizi sağlar ve bakım esnasında da sizlere rehberlik eder.
  • Kimi modellerde ağız duşu eklentisi bulunur. Ağız duşu ve fırçası bir arada bulunan fırçalar, arayüz temizliğinin etkili bir şekilde tamamlanmasına yardım eder.
  • Diş fırçası üzerine farklı başlıklar takılabilir, fırçaların başlıklara uyumuna göre çeşitler değişebilir.
  • Yetişkinler ve çocuklar için tasarlanan fırçalar farklıdır. Çocukların hassas dişlerine göre daha küçük fırçalar ve daha ince kıllı uçlar tasarlanmıştır. Çocuk ürünlerinin üstünde sevimli çizgi kahramanların görselleri görülebilir.
  • Bazı paketlerde yedek başlıklar da yer alır. Başlıklar gövdeye yerleştirilerek farklı kişilerce kullanılabilir.
sarjli-dis-fircasi1

sarjli-dis-fircasi1

Şarjlı Diş Fırçaları Nasıl Kullanılır?

Şarjlı diş fırçası ürünlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Fırçaların öncelikle başlıkları yerleştirilir. Başlıklar genellikle gövdeye kolaylıkla geçirilir ve çekerek çıkarılarak değiştirilebilir. Ürünlerin pili takıldıktan veya şarjı tamamlandıktan sonra, üzerine dilenen bir diş macunundan bezelye tanesi kadar bir parça konulur ve fırça ağız içine yerleştirilir. Fırça çalıştırılır ve dişler belli bir bölgeden başlanarak, fırça hareketleri ile temizlenir. Kullanıcılar fırçalara eğim vererek, ilerleterek temizliğe yön verir. Dişlerin üstü, sağı solu aşağıdan yukarı temizlenerek tüm ağız içinde, üst ve alt çenede bakım tamamlanır.

Siz de aradığınız Oral B şarjlı diş fırçası ürününü Watsons’ta bulabilir, yetişkin ve çocuklar için en iyi elektrikli fırçaları arasından dilediğiniz ürünü hemen sipariş verebilirsiniz. Watsons, fırçaların yanında yedek başlıkları da tüketicilere sunar. Şarjlı diş fırçası yedek başlıkları ihtiyaçlarınız için de Watsons ayrıcalıkları ile sunulan Oral B ürünlerini tercih edebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ