18.02.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

Etkili Dezenfektan Ürünleri

Gün içerisinde farklı yüzeylere temas eden ellerinize kir ve mikrop bulaşabilir. Su ve sabunla yıkama şansı bulamadığınız ortamlarda ellerinizi dezenfektan ile temizleyerek hijyen sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ve halka açık olan kapalı alanlarda pratik temizlik imkânı sunan dezenfektanlar sıvı, sprey ve jel formunda üretilir. Cebinizde veya çantanızda küçük boy el dezenfektanı bulundurarak ihtiyaç hâlinde el temizliğinizi kolayca yapabilirsiniz. Cilt dostu dezenfektan çeşitlerini Watsons’ta bulabilir ve avantajlı fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Dezenfektan Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Dezenfektan, canlı ve cansız yüzeylerde hijyen sağlayan alkol bazlı üründür. El, yüz gibi cilt kullanımı için tasarlanan ürünlerin yanı sıra yüzey ve ortam dezenfektanı olarak geliştirilen çeşitleri de bulunur. Cilt dostu içeriklerle üretilen dezenfektanlar sıvı, jel, sprey, köpük ve mendil formunda tasarlanarak farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılar.

Activex, Sterhand, Deepfresh, Farmisol gibi markalar tarafından üretilen dezenfektan sprey seçenekleri, 50 ve 100 ml’lik ambalajlarda sunularak kolay kullanım imkânı tanır. 250, 500, 1000 ml’lik el dezenfektanları, genellikle hastane, ev, ofis, mağaza, market ve iş yeri kullanımına hitap eder. Küçük boy ürün seçenekleriyle öne çıkan Dermokil, Dalin, Activex markalı dezenfektan jel çeşitleri ise pratik kullanımlı ürünlerdir. El temizleme jeli olarak isimlendirilen dezenfektanların çocuklar için tasarlanan seçenekleri de bulunur. Küçük formlu temizleme jelleri ihtiyaç duyduğunuz anda ellerinizi dezenfekte etmenize yardımcı olur. Nemlendirici içeriğe sahip cilt dostu dezenfektan jelleri hem kendiniz hem de çocuklarınız için tercih edebilirsiniz.

El Dezenfektanı Kullanımı Neden Önemlidir?

Hastane, okul, iş yeri, restoran, toplu taşıma araçları gibi halka açık alanlardaki yüzeyler, mikrop ve kirlerin yoğun olduğu yerlerdir. Kalabalık alanlarda ellerinizi dezenfektan ile temizleyerek olası mikroplara karşı önlem alabilirsiniz. Hastane, bakım merkezi ve klinik gibi sağlık kuruluşlarında kullanılan ama bireysel kullanımı da yaygınlaşan el dezenfektanları, zararlı mikroorganizmaları etkisiz hale getirmeye yardımcı olur. 70 – 90 derece alkol ile üretilen dezenfektanlar, etkili el temizliği fırsatı sunan ürünlerdir. Ortak kullanıma açık alanlardaki yüzeylere dokunduktan, toplu taşıma araçlarını kullandıktan ve alışveriş merkezlerini ziyaret ettikten sonra ellerinizi dezenfekte ederek mikroplara karşı önlem alabilirsiniz. Yeterli miktarda dezenfektanı avucunuza döktükten sonra parmak aralarınızı, bileklerinizi ve ellerinizin her yerini ovuşturarak ellerinizi temizleyebilirsiniz. Sprey veya jel formunda üretilen el dezenfektanları suya ve sabuna ulaşamadığınız ortamlarda kullanabileceğiniz hijyen ürünleridir. Ofis, iş yeri, alışveriş merkezi gibi kalabalık alanlarda ellerinizi sık sık dezenfekte ederek hem kişisel sağlığınızı hem de toplum sağlığını koruyabilirsiniz.

Yüzeyler İçin Tasarlanan Dezenfektan Sprey Ürünleri

Sert veya yumuşak yüzeyler için geliştirilen dezenfektan sprey çeşitleri, mikropları etkisiz hâle getirmeye yardımcı olur. Sık temas edilen yüzeylerde biriken mikroorganizmalar temizlenmezse çoğalmaya devam ederek insan sağlığına zararlı olabilir. Yüzey dezenfektanları; kapı kolu, tuvalet, küvet, oyuncak, mama sandalyesi, mobilya, mutfak tezgâhı, yatak, minder, ayakkabı ve çöp kovası gibi yüzeyleri dezenfekte eden pratik kullanımlı ürünlerdir. Hijyen sağlayan yüzey dezenfektanları, yüzeyleri mikroplardan arındırmanıza yardımcı olur. Ürünleri, kullanma talimatlarına uyarak uygulamanız ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde bulundurmanız önem taşır. Kokusuz içerikli sprey ürünler yüzeyleri aşındırmadıkları gibi yüzeyde kalıntı da bırakmaz. Suda kolayca çözündükleri için uygulama sonrasında durulama yapılması önerilmez. Güvenilir markalar tarafından üretilen yüksek korumalı yüzey dezenfektanlarını ev, ofis ve iş yerinizde kullanabilirsiniz.

Zengin marka çeşitliliğine sahip kişisel bakım ve hijyen ürünlerini Watsons’ta bulabilirsiniz. Yüksek performanslı el dezenfektanı ve yüzey dezenfektanı çeşitlerini uygun fiyat seçeneği ve online alışveriş konforuyla Watsons’tan temin edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ