Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Elf Patiği Yapımı Videolu – Tığ İle Elf Patiği Nasıl Yapılır

Tığ işi ile örgü yapmayı sevenler için elf patiği yapımı hakkında detaylı anlatım burada! Elf patiği bilhassa kız çocukları için özenle yapılan ve anneler tarafından ilgi duyulan bir model olmaktadır. Bunun dışında bayanlar kendileri veya yakın çevresi için de bu örgü modelinden yararlanarak birbirinden renkli ve yaratıcılıklarını da kullanarak mükemmel tasarımlar ortaya koymaktadırlar.

Elf Patiği İçin Malzemeler

Çocuklarınızın ayaklarının üşümemesini istiyor veya kendi ayaklarınız da hep soğuk kalıyor ise 24 numara elf patiği için tam da ihtiyacınızı karşılayacak türdendir. Eğer bebekleriniz için bu patiği yapmak istiyorsanız 100 gr ip yeterli olacaktır. 24 numara ip için 3 numara tığ kullanılabilir. İpin rengi ise siz kalmış bir konudur. Elf patiği yapımı için gerekli olan malzemelerin temin edilmesinden sonra geriye bu patiğin ince ince el emeği ile örülmesi gerekiyor.

Elf Patiği Yapımı

Patiğin yapımında öncelikli olarak alt tabandan başlanır. 8 zincir çekilerek sık iğne tekniği ile tabanın oluşturulmaya başlanması sağlanır. İlk sırada 7 tane sık iğne tekniğini kullanmaya önem vermelisiniz. İkinci sırada 8 sık iğne olmalıdır. Aynı zamanda sıranın sonunda bir ilmek artırılmalıdır. Üçüncü sıra dokuz sık iğne dördüncü sıra 10 sık iğne beşinci sıra on bir sık iğne ve altıncı sıra ise 12 sık iğne yapılmalıdır.

Yediden on beşinci sıraya kadar ise hiç artırma yapılmaz. On altıncı sıranın sonun da ise bir ilmek artırılmalıdır. Toplamda örgü 13 sık iğneden meydana geldi. On yedinci sırada 14 sık iğne yapılmalıdır. On sekizden yirmi bire kadar yine artıma bulunmaz. Yirmi ikinci sırada bir sık iğne eksiltilir. Yirmi altıncı sıranın bitmesi ile de örgülerde 9 ilmek kalmalıdır. Elf patiği yapımında diğer uygulamalar ise kenar ve kenar, konç ve lastik kısmıdır.

11 sıranın ortasına ip bağlanır ve ikili trabzanlar halinde bütün taban çevresi 70 adet ikili trabzan ile donatılır. Dördüncü sıraya başlandığında ise 10 tane ikili trabzan, 4 tane üçlü trabzan, a adet çift dolama üçlü trabzan, a adet çift dolama dörtlü trabzan, 4 adet çift dolama çift dolama üçlü trabzan, 4 adet üçlü trabzan ve son olarak 10 adet ikili trabzan örülür ve sıra dönülür.

bölüm-1

bölüm-2

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ