DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Deniz Kabuğu Örgü Modeli- Deniz Kabuğu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Deniz Kabuğu örgü modeli gerek görüntüsü ile gerek yapılışı ile sizi keyiflendirecek bir model. Bu modelimiz evde arta kalan iplikleri değerlendirebileceğiniz kolay ve kullanışlı bir motiften oluşuyor. Özellikle deniz ve deniz kabuklarını seviyorsanız bu motif tam size göre. Bu motifimizi işlerken evde arta kalan farklı renklerdeki iplikleri bir arada kullanabilirsiniz. Çünkü Deniz Kabuğu örgü modelimiz çok iç açıcı bir örnek o yüzden farklı ve açık tonlardaki renkleri bir arada kullanmanızı tavsiye ederim.deniz kabuğu örgü modeli

Yine bu modeli basit ve eğlenceli olması sebebiyle örgüye yeni başlayan arkadaşlar için öneriyorum. Bu motifin kullanım alanlarına değinecek olursak battaniye modellerinde, 3-5 yaş bebek hırka modellerinde ve sonbahar, kış modellerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda daha farklı bir alanda kullanmak isterseniz kırlent, patik hatta makyaj çantası, kol çantası gibi işlerde de denemenizi öneririz.deniz kabuğu örgü modeli

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?deniz kabuğu örgü modeli

Motifimizin yapılışı oldukça basit. Eğer örgü işine yeni başlıyorsanız zor modellere geçmeden önce böyle modellerle başlamanızı tavsiye ederim. Deniz Kabuğu Örgü modelimizin tığ işi olduğunu belirterek başlayalım. Şiş ile de yapılıyor ancak tığ ile daha güzel olduğu söylenebilir. Bu sebeple size 4 numaralı tığ kullanmanızı tavsiye ediyorum. Aynı zamanda İnce ve orta kalınlıktaki bir iple başlarsanız da ekstra güzel olacaktır. Çünkü modelimiz kalın bir ip için pek ideal değildir. Kalın iple denerseniz zorlandığınızı ve motiflerin güzel görünmediğini göreceksiniz.

Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapılışıdeniz kabuğu örgü modeli İlk olarak belirli bir uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz.

Ardından 3. zincir üzerine 1 sık ilmek yapalım ve tığa ipi dolayıp 5. zincir üzerine ilmeği uzun tutarak trabzan olacak şekilde yapalım.

Yine aynı olacak şekilde 10 trabzan daha yapalım.

5. zincir üzerine gelince bir sık ilmek daha yapalım. Yanından devam ederek 2 sık ilmek daha yapalımvVe tekrar tığa ilmek alıp 5. zincir üzerine gelelim. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Bunların ardından 2. Tura geldiğinizde istersenz renkleri değiştirerek devam edebilirsiniz. Önerimiz renkli yapmanız.

Model 4. Tura geldiğinizde kendisini göstermiş olacaktır.

Kolay Gelsin!deniz kabuğu örgü modeli

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ