DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Degişik Örgü Kalp Yapimi

Örgü modellerine ilgili olan hanımlar örgü kalp yapımı hakkında bilgi sahibi olmak için hemen tıklayın! Özellikle ev hanımları için örgü örmek ve değişik modellerle tasarımlar yapmak bir hobidir. Örgü işine ilgisi olan hanımlar yaratıcılıklarını da kullanarak birbirinden güzel modellerle yine birbirlerine örnekler çıkarırlar. İnternet dünyasında da bu modellerin sergilenmesi ile çok sayıda örgü modellerinin olduğuna değinilebilir. Bunlardan biri de örgü kalp yapımı olarak karşımıza çıkıyor.

Örgü Kalp Nerelerde Kullanılır?

Gerek yastık, gerek battaniye, gerek şapka ve daha bir çok alanda örgü kalp yapımından yararlanılabilir. Örgü kalpler ile çiçek buketleri yapılabilir ve yemek masaları üzerinde vazolar içerisine koyulan bu buketler sergilenebilir. Anahtarlıklar yapılarak kendi emeğinizi vererek ortaya çıkardığınız bu modelleri anahtarlarınızda kullanabilirsiniz.

Örgü şapkalarınıza bu aksesuarı ekleyerek zarif birer bere modelleri elde edebilirsiniz. Özellikle kız bebeklerine yapılan battaniyeler üzerinde yine kalp örgüyü kullanabilirsiniz. Kız çocuklarına örgü bandajlar yaparken yine bu aksesuardan yararlanabilirsiniz.

Çanta yapımında, örgü yelek, boyun atkısı, eldiven ve daha bir çok alanda aksesuar imkanı sunan örgü kalp modellerinden yararlanılarak son derece zarif örnekler tasarlamak mümkündür.

Örgü Kalp Yapimi

Bir tığ yardımı ile kolaylıkla kalp yapımını gerçekleştirebilirsiniz. Kalp örgü yaparken 3 numaralı tığ kullanılması önerilir. İp parmak etrafına dolanır ve bir halka yapılarak işe başlanır. Ardından zincir çekilir ve trabzan yapılır. Bu trabzanlarla halkanın etrafı doldurulur. İlk trabzan yapımından 3 diğer trabzan yapımlarında 2 zincir yapılır.

Halkanın son bölümünde ise yine 3 zincirli trabzanlar yapılır.  Böylece örgü kalp yapımı sağlanmış olur. Eğer büyük ebatlarda örgü kalp yapılmak isteniyor ise hesaplamaların ona göre yapılması önerilir. Dilerseniz de bu kalplerin küçük  parçalar halinde yapımını sağlayabilir ve birbirine ekleme tekniğine gidebilirsiniz.

Özellikle battaniye yapımlarında bu tekniğin kullanılması esas alınır. Diğer bir örnek olarak da örgü kalplerle amigurumi yani dolgulu oyuncak adı verilen birbirinden güzel örnekler ortaya çıkarabilirisiniz. Örgü kalpler ile dilerseniz çocuklarınızın oyuncaklarına birer aksesuar yapabilir ve çocuklarınızı da bu işe yönlendirerek onlar için bir uğraş alanı yaratabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ