20.07.2020 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Dantel Mutfak Takımı Örnekleri – Dantel Oda Takımları

Hanımlar en güzel dantel konularına bir yenisini daha ekliyorum ve sizlere mutfak dantel örnekleri konusunu takdim ediyorum. Evet hanımlar ekinin vazgeçilmez örgü işlerinden dantel modelleri hiç şüphe yok ki zarafeti ve güzelliği ayrı. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz dantel örgü modelleri kadınların özel günlerde bir birinden model alıp örnekler çıkardığı eskinin en popüler hobi işlerinden biriydi.

dantel ornekleri

dantel ornekleri

Günümüzde ne yazık ki insanlar uğraşmak istemiyor. hazır fabrikasyon taklit dantel işleri alıyor görünümü dantel ama aslen fabrikasyon veya plastik ürünler. Bunlar asla gerçek el örgüsü dantel işlerinin yerini alamaz. Eskiden fiskos örtüsü yapardı annelerimiz baktığınızda ince bir el işçiliği ve sanat görürdünüz. Şimdi ne görüyorsunuz. hangi sanatı görüyorsunuz.

Şimdi sorsak çoğu kişi vaktim yok amaan ne uğraşcam bunlarla diyebiliyor. İşin enteresan kısmı teknoloji çoğalıyor bir çok işi bizim yerimize yapan aletler teknolojiler çıkıyor ama biz daha çok yoğun oluyoruz ve hiç boş vaktimiz olmuyor nasılsa. Düşünün bu kışın artık soba yakma derdi yok soba ile uğraşma odun taşı sobayı temizle gibi dert de yok artık bas düğmeye doğalgaz yansın.

Neyse hanımlar bence kendimizi kandırmayalım bu güzel el beceresi işlerini ve eski geleneklerimizi unutmayalım. Bu güzellikleri yaşatalım diyor ve sizleri bir birinden güzel mutfak dantel örnekleri ile baş başa bırakıyorum. Galerimizde modellere tek tek bakabilirsiniz.

Mutfak takımı dantel örnekleri resimli galeri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ