DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Çizgili Bayan Babet Yapımı Videolu Anlatım – Babet Patik Yapımı

Özellikle havaların soğuk olduğu aylarda ihtiyaç duyulan babetler, pek çok kadın tarafından kurtarıcı olarak görülüyor. Temizliğe dikkat eden, ayaklarını sıcak tutmak isteyen, el işi yapmaktan hoşlanan bir kadınsanız, örgü babet patik modelleri yapılışı konusunda dijital platformlardan araştırma yapabilirsiniz. Edineceğiniz teorik bilgileri uygulamaya geçirerek, hem keyifli zaman geçirmeniz hem de işinize yarayacak eşyalar yapmanız mümkün oluyor.

Her Zevke Uygun Modeller

Mağazalarda satılan bayan babet modellerinde fazla seçenek sunulmuyor. İstenilen renk ve desenlerin bulunması zor olabiliyor. Bu durumda, kendi zevkinize uygun renk ve kumaşı seçerek kendi babetinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Bayan babet yapımı

Bayan babet yapımı

Tığ ve şiş kullanılarak yapılabilecek olan modellerin, kolay ve zor olanları bulunuyor. El işleri konusunda yeni olan kadınların kolay seviyeden başlamaları tavsiye ediliyor. İstenilen renkteki ip, babet yapımında kullanılabiliyor. Bunun için ipin cinsini doğru belirlemek önem taşıyor. Satın alırken, ipin babet patik yapılışı için kullanılacağının belirtilmesi gerekiyor.

Her Ortamda Kullanım

Her mevsimde kullanılabilecek olan babet patik yapılışı başlangıçta kolay görünmüyor. Oysa, zamanla tığ işi babet patik yapımı zor gelmiyor. Evde ya da dışarıda her ortamda giyilebilir olan babet patikler, kullanışlı olması nedeniyle çok tercih ediliyor.

Dışarıda giyilmesi planlanan patiklerin tabanlarında farklı bir madde kullanılması gerekiyor. Babetin üstünde ise, istenilen desen ve renk kullanılabiliyor. Çok sayıda kadın tarafından tercih edilen örgü babet yapımı birkaç günde tamamlanabiliyor.

bayan babet yapımı

Bayan babet patik yapımı

Evde Şıklığı Yakalayın

Hem evde hem de dışarıda şıklığı babet patik yapımı sayesinde yakalayabilirsiniz. Dijital platformlarda pek çok örneği bulunan babet patik yapımı anlatımlı yazılar bu konuda sorularınıza cevap bulmanızı sağlıyor. Aynı zamanda, babet patik yapımı anlatımlı video izleyerek daha kalıcı ve uzun süreli kullanıma uygun ayakkabılar yapabilirsiniz.

Babet patiklerin üzerine, kurdele ya da çiçek gibi desenler işlemeniz de mümkün oluyor. Böylece, çok daha güzel görünen ev ayakkabılarına sahip olabiliyorsunuz. Üzerine eklenecek olan deseni ayrı bir şekilde örerek iki parçayı birleştirmek ya da desen şeklinde ana parçanın üzerine işlemek mümkün oluyor. Her zevke hitap eden ev ayakkabıların evde imal edilmesi halinde, daha az miktarda para harcanması söz konusu oluyor.

Videolu anlatımla bayan babet yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ