Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
24.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Çiçekli Bayan Patik Yapımı – Tığ İşi Patik Nasıl Yapılır

Merhaba hanımlar şimdi yine karşınızdayım başka bir konuyla. Bugün yapacağımız örgü terlik modeli söyle bağcıklarımız var. Şöyle kocaman bir çiçeğimiz ve gayet basit bir örnek şimdi bunun nasıl yapıldığını size göstermeye çalışacağız.

Şöyle ihtiyacımız olan malzemeleri görüyorsunuz ;

  • 6 numaralı bir tığ
  • makas
  • kalın iğne
  • Ataç Ataç işareti koymak için kullanıyorum
  • renklerimiz böyle güzel bir pembe sohbetten ve rengi sonra kullandığımız şu lacivert renginde ki ipim taban ipim olan

Şimdi yapım aşamasına geçelim şimdi lacivert ipimiz alıyoruz 2 parmağımıza doluyoruz. Sihirli halkanın çeşitli yapılış şekilleri var. Kim nasıl biliyorsa o şekilde yapabilir. Benim yapma şeklim bu ve sihirli halka ile başlıyoruz. Şihirli halkımızın içine ilk önce 2 tane sık iğne ile başlıyoruz. Şöyle iki tane sık iğne yapalım sonra 9 tane yalancı trabzan yani çakma trabzan yapıyoruz. 123 bu şekilde 5 tane daha yalancı trabzan yapıyoruz. şimdi toplam 12 tane trabzonımız oldu.

Burada şimdi halkamızı güzelce sıkıyoruz sonra baştaki yaptığınız söyle başına batacağız. Ama tığımız öncelikle gidip alalım bir tane çakma trabzan yapacağız. Buraya böyle şimdi şuraya bir tane daha çakma trabzan yapalım. Ve bu sıraya her attığımız yere söyle görüyorsunuz yuvalarımız var bu yuvalara batıyoruz. iki kere ve iki tane çakma trabzan yapıyoruz.

Ben bunları yalancı trabzan diyorum aynı anlama geldiği için çakma trabzan olduğunu bilin her yuvaya iki kere batıyoruz ve 2 tane çakma trabzandan yapıyoruz. Sırayı birleştiriyoruz şimdi diğer üst sıraya geçiyoruz tekrar tığla ip aldım ve sonraki yuvaya birer kez batarak artık bundan sonra arttırma yapmıyoruz ve böylece ayağınızın derinliğine göre artık hepinizin kalınlığına göre bunu ayarlamak size kalıyor. Aşağı yukarı ben gösterdiğim örnekte size yapacağımız 10 tane sıra artık birer tane çakma trabzan yaparak dövme sıralardan oluşmakta işte böyle sıranızı tamamlıyoruz.

Birer tane çakma trabzan yapıyoruz başladığımız burun kısmı bu şekilde sonra buraya kadar 10 sıra örmüş oluyorum 10 sıra şurası oluştur yani. Baştan buraya kadar 10 sıra oluyor Siz yine ayağınızın büyüklüğüne göre bunu ayarlarsınız ve sonrasında devam edeceğiz. Ne yapmamız gerektiği konusunda sarı bitiminde yine şurada bir tane yuvamız var bu yuvaya da batarak bir tane daha yapma trabzan yapıyoruz.

Çiçeğimi daha önceki videolarda anlatmıştım bu çiçeği merak edenler Daha doğrusu günü merak edenler o videodan faydalanıp Hatta yazılarına da hazırlamıştım oradan faydalanarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Yapımı çok basit aslında dekoratif amaçlı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Ben bu gece orada bu gülü renk katsın diye kullanmaya karar verdim ve sık iğne yapmaya devam ediyoruz sıranın sonuna geldiğinizde sonra dönüş yapacağız dediğim gibi ataşları taktığımız yer bizim onu gösteriyor ki orası görülmeyecek.

Umarım videomu beğenmişssiniz dir. Eğer videoyu izlemekten sıkılırsanız resimlere bakarak ta yapabilirsiniz. Çiçek yerine farklı süsler de kullanabilirsiniz. Diğer videolarımda görüşmek üzere kanalıma abone olmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ