Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli Yapımı

Halıcı ya da yazma kenarı olarak kullanabileceğiniz çok güzel bir model göstereceğim ayrıca yapımını da göstereceğim. Arkadaşlar yazma kenarı dedim. Çünkü bana gönderilen resimde yazma kenarı da, abonem sipariş almış  ve yapmamı istedi öyle hoştu böyle çok güzel ama ağır bir model. Arkadaşlar yapan da olur sipariş olduğuna göre mutlaka yapmak ya da yaptırmak isteyen olur.

Kalıcı olarak da yapabilirsiniz arkadaşlar buna benzer havlu ucu da yapmıştım. Havlu ucu yada havlu kenarı olarak da kullanabileceğiniz güzel bir model. Yapımı da zor değil arkadaşlar kolay şöyle ama yazma kenarı yapmak isterseniz biraz daha seyrek yapın.

Malzemeler ne lazım bize böyle

  • şerit İnci lazım arkadaşlar en küçüğünden bu şekilde 1 metre alırsanız yeterli diye düşünüyorum
  • havlu ucu için yazma kenarı yapmak isterseniz de bir buçuk 2 metre kadar alabilirsiniz
  • Bir de ortası için şöyle halka gerekiyor bize halkımız da 1 santimlik arkadaşlar ölçtüm Ben 1 santimlik halka
  • böyle ip olarak ise Oya ipi kullandım
  • tığ olarak ise ben genelde 21 numara kullanıyorum

Arkadaşlar şerit boyunca birleştirerek yapılıyor ve motif motif ilk önce motifleri dökülüyor sonra dilerseniz yazma kenarı dilerseniz havlu ucuna kenarı yapıp kenar yaparken ekleniyor. İlk önce 1 tane zincir çekiyorum sonra Halkayı elime alıyorum, sık iğne yani başına dolamadan batıyoruz. Halkanın etrafına bir iki tane sık iğne yaptım sonra 1 2 3 4 zincir çekiyorum. incim aldığım şerit inci aldım. Arkadaşlar şöyle 1 ile 2’nin arasına ilk teline başına dolamadan batıyorum. 1 ile 2’nin arasına ilk teline başına dolamadan baktım.

Sonra döndüm rüzgar geliyor sık iğne yapıyorum arkadaşlar bir zincire sık iğne yapıyorum. İki üç dört beş tane sık iğne yaptım. Hakan dönmüş Evet söyle iki tane de halkaya sıkı ne yapıyorum 1-2 tekrardan 4 tane zincir çekiyorum 1234 zincir  zincir çekmiştim. Şimdi dönüp 2 ile 3 incinin arasında başına dolamadan batıyorum oradaki başına dolmadan batıyorum. Bir iki üç dört beş tane sık iğne yaptım 2 tane de halka yapıyorum 124 zincir çekiyorum 1234 zincir döndüm bir sonraki 2 boncuk arasına başına dolamadan batıyorum döndüm.

Daha sonrasını vide da anlatıldığı şekilde devam edebilirsiniz. Havlu kenarı olarak çok güzel bir örnek. Tavsiye ediyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ