Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

ÇAPRAZ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR ?

El sanatları ve hobi kanalıma hoşgeldiniz bu videomda elimde gördüğünüz çapraz örgü modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu arka tarafı bu da ön tarafı ve altına da 2 sıra düz örgü yaptım. Çok fazla kıvrılmasın diye… Tabii başka tekniklerde biliyorsanız onu da yapabilirsiniz. Şimdi iki tane şiş alıyorum altta çok az bir ip bırakacağım çünkü küçük bir motif yapacağım. Kolay bir şekilde anlatımı olması için….

Bu şekilde tutuyoruz, baş parmağımızı içerisinden geçirip diğer taraftan alıyorum tekrardan buradan alıyorum. Diğer taraftaki ipe de doluyorum. Tani toplamda 16 tane ilmek var şimdi diğer taraftakini çıkardım şimdi bir sıra bu şekilde öreceğim baş tarafı örmeden alıyorum. Burayı da 1 sıra ters öreceğim burada bir tanesini boş alıyoruz. Şu ikimizin arasında tam ortadaki yere bakıp karşı taraftan ipi alıyoruz ve burayı burayı örmeden alıyoruz tekrardan iki ilmeğin arasında şurada bir yer var buraya batıyorum. Karşı taraftan ipi alıyorum ve burayı örmeden çıkıyorum.

Tekrardan iki ilmeğin arasına batın karşı taraftan alın ve buradan da ilmeği hiç örmeden alıp tekrar iki ilmeğin arasındaki yeri batın buradaki sıradaki ilmeği örmeden alınız. 2 ilmeğin arasındaki boş yere batının örmeden adınız şurada iki ilmeğin arasındaki yere batın ve örmeden alınız. Bir zaman sonra yani biraz ördükten sonra zaten iki ilmeğin arasındaki yer kendiliğinden boşalacak.

Benim elim biraz sıkı bir türlü alışamıyorum ama biraz bol bırakacağım Şu anda çok fazla sıkmadan devam edeceğim. Şimdi diğer tarafa geçtik örmeden alınız. Bu şekilde devam ediyoruz. Kendiliğinden boşluklar oluştu hiç kafa yormayan gayet basit kolay bir örgü… Bununla her şeyi yapabilirsiniz örgü çanta modeli de çok güzel olur bebek yeleği de güzel olur atkı bere de olur yani nasıl arzu ederseniz. Hepinize kolay gelsin…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ