Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Çapraz Kareli Örgü Lif Nasıl Yapılır? Çapraz Kareli Örgü Lif Yapılışı

Herkese hayırlı günler merhaba hanımlar, bugün sizlere capcanlı renkleriyle harika görüneme sahip olan Çapraz Kareli Örgü Lif nasıl yapılır onu anlatacağım. Hanımlar size şunu söyleyeyim benim en çok örmekten zevk aldığım işler genelde yuvarlak lif örgü modelleri oluyor. Çünkü yapması hem çok kolay hem çok keyifli tam bir hobi işi. Bu anlatacağımız modelimiz de tam olarak öyle bir örnek. Hem örgüye yeni başlayanlar için hem de bu işi hobi olarak yapan hanımlar için birebir uygun bir çalışma.

Çapraz Kareli Örgü Lif modelimiz renkleri sebebiyle oldukça keyifli bir görüntü sergiliyor. Siz de buradaki çalışmayı öğrendikten sonra birçok fakrlı rengi birleştirerek harika işler orataya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bu modelimizdeki teknik ile beraber sadece lif değil örgü battaniye de yapmanız mümkündür.

 Çünkü mantıkları neredeyse aynı, sadece ölçekleri ve boyutları farklı. Burada uygulayacağımız bir başka teknik ile de örgü şal ve örgü havlu kenarları örmeyi seveler de birçok şey öğrenecek. Modelimiz çoğu örgü lif yapımındaki gibi tığ ile örülmektedir ve ince numaralı bir tığ ile yapılmaktadır. Yine ip seçimimiz de ince kalınlıkta bir ipten yana olmalıdır. Daha sonra işlemleri uygulayarak hızlı bir şekilde sonuç elde edebiliriz.

Çapraz Kareli Örgü Lif Nasıl Yapılır?

Şimdi sizlere çapraz karali örgü lif modelinin nasıl yapıldığını adım adım anlatacağız. Modelimizi çok seveceğinizden eminiz. Siz de buradaki teknikleri uygulayarak yeni lif modelleri örebilirsiniz. Şimdi isterseniz anlatıma geçelim. Son bir tavsiye olarak da 2 renk seçmenizin yeterli olacağını söyleyeyim. Biz burada sarı ve beyaz renk seçiminde bulunduk.

Çapraz Kareli Örgü Yapımı

  • · İlk olarak taban bölümünü yaparak başlayacağız.
  • · Taban bölümü istediğiniz uzunlukta olabilir. O yüzden istediğiniz boyutta zincir çekerek başlayabilirsiniz.
  • · Daha sonra çektiğiniz zincirin hemen 2 yanına batırıp 2 defa çekelim.
  • · Bu şekilde devam ederek sonrasında modelimizi yapmaya geçiyoruz.
  • · 2 adet zincir çekerek devam ediyoruz.
  • · Sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.
  • · 2 adet trabzan yaparak devam ediyoruz.
  • · Sonra yine 2 yanına batırıp çekiyoruz ve zincir yapmaya devam ediyoruz.
  • · Herkese kolay gelsin!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ