DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Boncuklu Örgü Çiçek Nasıl Yapılır ? | Videolu Anlatım

Boncuklu örgü çiçek eski zamanlarda oldukça kullanılan bir modelken, şimdilerde de yine hayatımıza girmiş durumdadır. Hanımların beğenerek ve severek yaptığı boncuklu örgü çiçek pek çok alanda kullanılmaktadır. Aplike olarak kullanılabileceği gibi, yazma kenarlarında ya da takı olarak da tercih edilmektedir.

Örgü ve boncuğun bir araya gelmesi ile ortaya muhteşem bir görüntü çıkaran bu modeller, istenilen her çiçek örneği için kullanılabilir. Görsellerde de gördüğünüz gibi, şık bir görüntüye sahip olan örgü çiçekler, genellikle kız çocukları örgü modellerinde uygulanmaktadır. Kız çocukları ve bebekler için hırka ve kazaklarda en sık başvurulan örnekler arasında yer almaktadır.

Tek renk ip ve tek renk boncukla sade ve şık bir model ortaya çıkarabileceğiniz gibi, kendi zevkinize bağlı olarak farklı renkleri de bir arada kullanabilirsiniz. Çiçek ve boncuğun farklı renklerde kullanılması ise, modelinizin belli olması için ilk önce tercih etmeniz gereken seçenekler arasındadır.

Boncuklu örgü çiçek motifleri, bir hırkada süs olabileceği gibi, düğme olarak da pek ala tercih edilebilir. Son zamanlarda örülen kundak şeklindeki battaniyelerde hem aplike hem de düğme olarak kullanabilirsiniz. Tek tek yaptığınız bu çiçekleri bir araya getirerek de yine yeni bir örgü modeli oluşturabilirsiniz.

Boncuklu örgü çiçek yapımı aşamasında, çiçek kısmı bir tığ yardımı ile boncuklu kısım da bir iğne yardımı ile yapılır. İlk olarak çiçek tabanı oluşturulup, ardından da boncukları istediğiniz herhangi bir tasarım şeklinde işleyebilirsiniz. . Uygulayacağınız alanın büyüklüğüne göre, boncuklu örgü çiçeklerinizin büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Örneğin küçük küçük örgü çiçekler yaparak bir patiğe, hırkaya, yeleğe işleyebilir ya da tek bir büyük çiçek yaparak, bir bere  ya da battaniye kenarına işleyebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz videoda, boncuklu çiçek örgüye dair her şeyi öğrenmeniz mümkün. Tek bir çiçek ve biraz da boncukla birbirinden harika modeller çıkarmak sizin elinizde. Yapmanız gereken tek şey, gerekli ekipmanları (ip, tığ, boncuk ve iğne ) bir araya getirmek. Daha sonrası el becerinize ve hayal gücünüze kalmış tasarımlar oluşturmaktır.

Boncuk Çiçek Yapımı Video Anlatımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ