Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Başak Desenli Örgü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Merhaba hanımlar bu yazımızda da yine çok güzel bir bebek battaniyesi ile karşınızdayız. Başak Desenli Örgü Bebek Battaniyesi nasıl yapılır onu naçizane bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağım. Her ne kadar İlk Bahar aylarına girmiş olsak da havalar serinliğini koruyor.

Bu anlatacağımız örgü modeliyle hızlıca örgünüzü bitirip battaniyenize kavuşabilirsiniz. Oldukça pratik ve yapması keyifli bir modeldir. Ayrıca bu modelimiz bebekler için örülen örgü bebek battaniyesi modelleri arasından en eski ve en çok tercih edilen modellerden birisidir.

Başak Desenli Örgü Bebek Battaniyesi modelimiz adını üzerinde yer alan başak desenlerinden almaktadır. Eğer bebeğiniz burcu Başak ise bu model çok yakışık olacaktır 😊. Motifimiz çok eskilerden beri sık olarak kullanılan bir motiftir.

Çok uzun yıllar önce yapılan halı, yorgan, battaniye ya da kazak ürünlerinin üzerinde bu motifi görmeniz muhtemel. Çünbkü Türkiye’de özellikle iç anadolu da çok yaygın bir şekilde başak ekilmektedir. Bu sebeple birçok ürünün üzerinde bu deseni görmüş olmalısınız. Kültürümüzde yeri olan bir motiftir.

Bu modelle beraber sizlere birçok örgü bebek battaniyesi modeli tanış olacağız. Tanıtmaya da devam edeceğiz. Bebeklere yönelik ürünler üretmeye bayılıyoruz 😊.

Başak Desenli Örgü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Bu modelimizde başak desenleri bulunacağı için renk seçimini sade ve koyu tonlarda tutmanızı tavsiye ederim. Kahverengi, yavruağzı ya da eflatun gibi renkler bu motife çok yakışmaktadır. Bu çalışmamızda 3 numarlaı tığ kullanacağız. Modelimizde yine birçok örgü örneğinde kullandığımız gibi zincir ve iki trabzan tekniklerini kullanacağız.

Başak desenli örgü bebek battaniyesi modelimizde kullandığımız başak motifi birçok farklı alanda da kullanabileceğiniz bir motiftir. Çok temel bir motif olması sebebiyle öğrenmeniz bizce çok önemlidir. Şimdi dilerseniz Başak Desenli Örgü Bebek Battaniyesi nasıl yapılır onu anlatmaya başlayalım.

Başak Desenli Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

  • · Modelimiz ilk olarak 125 zincir çekilerek başlıyor
  • · İlk sırada 4 tane 2li trabzan yapıyoruz, 2 zincir çekip 3. zincirin üstüne sık iğne ile bağlayalım
  • · Ardından tekrar 2 zincir çekip 3. zincirin üzerine 3 tane 2’li trabzan yapalım
  • · 2. Sıraya geçtiğimizde ise 3 zincir çekip dönüyoruz.
  • · Sonda 2 zincir çekip diğer trabzana geçip aynı işleme sıra sonuna kadar devam edelim
  • · 2 zincir daha çekip ortaya sık iğne ile bağlayalım
  • · Bu şekilde devam ederek örneğimizi sonlandırabiliriz.
  • · Kolay Gelsin!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ