DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Balık Lif Yapımı Türkçe Videolu Anlatım

Balık Lif Yapımı Türkçe Videolu Anlatım

Balık lif yapımı, gerek çocukların gerek de yetişkinlerin oldukça sevdiği bir modeldir. Hem şekil itibariyle hem de yapı itibariyle tam bir lif özelliği gösterir. Banyolarınıza mükemmel bir uyum gösterir. İstenilen renklerde yapılarak çeşit çeşit balıklar elde edebilirsiniz. Banyoyu minik bir akvaryuma döndürebilirsiniz. Bu sayede çocuklarınız banyo yapmayı daha çok sevecektir.

Balık Lif Nasıl Yapılır?

Balık lif yapımını sizler için yazılı bir hale getirdik. Kısaca anlatmak gerekirse de; lif ipi kullanılır. 3 numara tığ kullanılır. 6 zincir çekilerek başlanır. İlk zincire dönülüp batılarak sabitlenir. 2.ilmeğin içinden geçirilir. Direkt çekilir. 3zincir çekilir, 3 zincir de bir trabzan sayılır. İp tığın üzerine alınır. Oluşan çemberin içine batılır, 1 tane 2li trabzan örülür.i toplamda 12 tane 2li trabzan örülür. Her 3 trabzandan sonra araya 2 zincir çekilir. Bu şekilde 12 trabzan örülür aynı çemberin içine. İlk 3 zinciri de bir trabzan sayıyoruz. Sıra tamamlanmaz, birleştirilmez. 3 zincir çekilir, motif çevirilir. Geriye dönülür. İp tığın üzerine alınır. İlk kafesi 3 trabzanın arasındaki çekilmiş olunan 2 zincirin üzerine alınır. 6 tane 2li trabzan örülür. Her 3 trabzandan sonra araya 2 zincir çekilir lif tamamlanan kadar. 2.kafesin içine 3 tane fıstık oluşturulur 3 ilmekten oluşan. Kapatılır. Kapattıktan sonra zincir çekilmez. 3 fıstıktan sonra 2 zincir çekilir. İp tığın üzerine alınır. Son kafesin içine geçip 6 tane 2li trabzan örülür. 3zincir çekilir 3.sıraya dönülür, geriye dönülür. Motif çevrilir. İp tığın üzerine alınır. İlk kafesin içine 6 tane 2li trabzan. İki kenarları bu şekilde lif tamamlanan kadar bu şekilde devam edilir.

Bu şekilde fıstıklar arttırılarak lif tamamlanır. Karışık gibi dursa da sistem oturtulduktan sonra oldukça rahat ilerleyen bir motiftir. Balığın kuyruğuna gelindiğinde azaltılır ve sonra kuyruk şekli verilmek için azaltılıp arttırılır. Mantık sürekli aynıdır.

Balık lif yapımı oldukça eğlenceli ve kolaylıkla tamamlanan bir modeldir. Siz de bu şekilde banyonuzu renklendirip daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ