DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Bal Peteği Örgü Modeli Nasıl Yapılır ? | Video Anlatımlı

Bal peteği örgü modeli, örgü severlerin en çok tercih ettikleri modeller arasındadır. Yapım aşamasının kolay ve zevkli olması, tercih edilme sebepleri arasında ilk sırada yer alır. Bizler de siz örgü severlerin hoşuna gidebilecek, oldukça anlaşılabilir bir dille anlatılan videomuzla ve fikir alabileceğiniz görsellere karşınızdayız.

Genellikle çocuklar için örülen örgü modellerinde kullanılan bal peteği örgü modeli, gerek tek renkle örüldüğü zaman gerekse birden fazla rengin bir arada kullanması ile birlikte çok güzel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.
Çocuk ve bebek yeleklerinde, kazaklarında, atkı ve bere takımında, bebek battaniye kullanımında sıklıkla bal peteği örgü modeline rastlamaktayız. Sizler için derlediğimiz bal peteği modellerinden faydalanarak sizler de kendi örgü modelinizi oluşturabilirsiniz. Görsellerden ve anlatımlı videodan yardım alarak, kendi başınıza bir örgü modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Örgü örmeyi seven herkesin, kısa sürede üretebileceği bu model, örgü örmeyi bilmeyenler için biraz zaman alsa da, onların da kısa sürede öğreneceği bir modeldir. Örgü örmenin en güzel yanlarından biri, sadece tek bir modele bağlı kalmamaktır. Örneğin, bal peteği örgü modelini yaparken bu modeli tüm örnekte kullanabileceğiniz gibi, yapacağınız örneğin sadece belli bir bölümünde ( yelek, kazak önü – arkası, atkının uç kısımları, battaniyenin ortası vs. ) de kullanabilirsiniz. Sadece bu model için değil, diğer tüm örgü modelleri için bu kural geçerlidir.

Bal peteği örgü modeli, kazak ve battaniye gibi modellerde kendini daha çok belli eder. Çünkü model, belli bir sırayı takip ettiği için büyük örneklerde modelin ortaya çıkması çok daha kolay olur. Kısacası örnek tamamlanmış olur.

Örgü örmeye başlamadan önce yapmanız gereken şeyler arasında, hangi renkleri kullanacağınız ve bu kullanacağınız renkli iplere göre şişinizin numarasını belirlemektir. Gerisi tamamen sizin el becerinize kalmıştır. Aşağıdaki video sizler için oldukça yardımcı olacak bir videodur. Merak ettiğiniz tüm detaylara bu videodan ulaşabilirsiniz.

Bal Peteği Örgü Modeli Yapılış Videosu

Videoda başlama, bir sonraki sıraya geçme ve örgüyü tamamlama gibi detayları öğrenebilir ve hemen sizler de kendi örgünüze başlayabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ