Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Babet Patik Nasıl Yapılır?

Babet patik nasıl yapılır başlıklı konumuzda sizler için hazırladığımız birbirinden güzel modeller ile karşınızdayız. Babet patik hem küçükler hem de büyükler için oldukça kullanışlı bir modeldir. Her mevsim için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modeller sayesinde ayaklarınız artık hiç üşümeyecek.

Babet patik yapımı, sanıldığının aksine aslında kolay bir yapım aşamasına sahiptir. Tığ ile çok hoş modeller ortaya çıkarabilir ve kendi patiklerinizi örebilirsiniz. Tıpkı bir ayakkabı görümüne sahip modellerden tutun da, her türlü aksesuar aracılığı ile son derece şık olan babet patikler çok revaçta olan modeller arasındadır.

Babet patik yaparak dilerseniz anne – kız kombini yapabilirsiniz. Patik yapım aşamasında, tek renk ip, farklı renklerde ip, inci, boncuk, kurdele gibi çok farklı çeşitlerde aksesuar kullanmanız mümkün. Patikten bağımsız, aksesuar olarak kurdele kullanabileceğiniz gibi, kendiniz de örme işlemi esnasında kurdele modeli verebilirsiniz.

Patik yaparken, her zaman için ilk yapacağınız işlem, ayak ölçünüze göre bir taban örmektir. Taban rengi ile patik rengi aynı olabileceği gibi farklı renklerde de olabilir. Hatta patiğinizin çabucak eskimesini ya da yıpranmasını istemiyorsanız, taban için seçeceğiniz ipin kalınlığı patikten biraz daha kalın ve naylon karışımı olabilir. Tabi bu tamamen kendi isteğinize kalmış bir durumdur.

Babet patik kullanımın en avantajlı yönlerinden biri, gideceğiniz yere rahatlıkla götürmeniz ve çantanızda terlik, ev ayakkabısı tarzı eşyalar gibi fazla yer kaplamamasıdır.
Babet patik yapımında kafanızı karıştıracak çok fazla detay yoktur. Genellikle tekdüze bir işlem sonucu meydana gelen bir örgü çeşididir. Ancak sıradan bir patik yapmak yerine sınırları biraz zorlamak isterseniz, farklı örme şekilleri ile patiğinizi daha farklı yapabilirsiniz. Şayet, zor olur diyorsanız da basit bir patik örerek, bir iğne aracılığı ile farklı iplerle işleme de yapabilirsiniz. Ya da yapıştırma ile boncuk vs. de ekleyebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir nokta vardır ki o da; eğer tercihiniz aksesuarları yapıştırmaksa, yıkama esnasında düşebileceklerini göz önünde bulundurmanızdır. Böyle aksi bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, en garantili yöntem istediğiniz detayı patiğinize dikme işlemi olacaktır.

Babet Patik Yapımı açıklamalı Video Anlatımı

Videomuzdan yararlanarak sizler de kendi modelinizi oluşturabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ