DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Babanne Dantelli Örgü Battaniye Yapımı Resimli Gösterim

Babanne Dantelli Örgü Battaniye Yapımı Resimli Gösterim

Babanne dantelli örgü battaniye çeşitleri birbirinden farklı tasarımlarıyla ve birbirinden farklı örgü teknikleriyle evlerimizi süslemektedirler. Hemen her renge uygun battaniyeler yapılabileceği gibi aynı zamanda battaniyelerin üzerine çeşitli türlerde desenler de yapılabilir. Bu sayede ister bebek odasında ister kullanılacağı odaya uygun tarz ve desenlerde battaniyeler üretilmektedir. Ayrıca bu battaniyeleri pek çok farklı amaçla da kullanabilirsiniz.

Neden Örgü Battaniye Tercih Edilmelidir?

Babanne dantelli örgü battaniye insanlık tarihi kadar eski bir uğraştır. Çünkü ilk çağlarda insanlar örgü yolu ile sepetler, giysiler ve hatta av eşyaları dahi yapmaktadırlar. Çünkü örgü ile en zayıf ürünler dahi kuvvetli ve dayanıklı bir hal almaktadır. Hal böyle olunca da örgü örme uğraşı yüzyıllardır unutulmadan günümüze kadar gelmiştir.

Örgü kimi zaman bir halıda kimi zaman bir battaniyede kimi zaman ise ev eşyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha eski zamanlarda kadınlar ve hatta erkekler yaptıkları örgüleri satarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Halen günümüzde bu şekilde evini geçindiren yahut ev ekonomisine katkı sağlayan insanlar vardır. Bu açıdan bakıldığında örgünün ne kadar önemli bir toplumsal değeri olduğu anlaşılıyor. Üstelik tamamıyla el emeği ve tasarım ürünler olduğu için, fabrikasyon ürünlerden daha ayrı bir yerleri vardır.

Battaniyeler de örgü ürünleri arasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen ürünlerdir. Daha ince iplerle ve daha ince iğnelerle yapılan bu örgüler, oldukça zarif ve sağlıklı ürünlerdir. Sentetik materyallerden imal edilen battaniyelerdense el yapımı battaniyeler artık gitgide daha popüler olmaktadır.

Babanne Dantelli Örgü Battaniye Yapımı

Sizlere şimdiye kadar en çok sevilen battaniye örneğinden bahsedeceğiz, babanne dantelli örgü battaniye  Bu tasarımı istediğiniz renklerle yapabilir ve dilediğiniz kombinasyonları oluşturabilirsiniz. Bu sayede de kullanacağınız odayla yahut sergileyeceğiniz ortamla bütünlük kurabilirsiniz. Ayrıca bu modelin hem şık hem de zarif olması sebebiyle de görenlerin beğenisini ve takdirini kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bir tarifi olsa da oldukça zevkli bir yapımı vardır. Üstelik oldukça farklı bir görüntüye sahip olduğu için de severek kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ