Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
22.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

ATKI ŞAL YELEK / ERİŞTE ÖRGÜ MODELİ / EASY SCARF

Atkı şal ve çeyizlik yelek modelleri için çok kullanışlı harika örgü modeli… Yapıcağımız örgümüze istediğimiz kadar şişimize ilmek atalım. Örgü modelimize ilk olarak haroşa örgüyü başlayalım.

Yapımı oldukça kolay bu güzel örgü modelimize ikinci sıradan sonra modeli uygulayacağız. Bu sırada modelimize geçiş yapıyoruz. İlk ilmeği boş olarak alalım bir haroşa ör iki kez dola. Bir haroşa iki kez ipi şişimize dolayalım. Örgü modelimizin bu sırasında aynı işlemi yaparak sırayı tamamlayalım.

Diğer sıraya geçince ilk ilmeğimizi boş olarak alalım. Sonra ilmeğimizi haroşa olanı haroşa olarak örelim. Doladığımız ipleri şişimizden çıkaralım. Haroşa örelim doladığımız ipleri şişimizden çıkaralım. Bu sırayıda bu şekilde tamamlayalım. Arka sıraya geçince tekrar örgümüzün iyice belirgin olması için haroşa örelim.

İki sıra haroşa örelim. İsteğe göre fazla yapabilirsiniz. Üst sıraya geçince burda yine bir haroşa örelim. İki kez ipimizi şişimize dolayalım. Örgümüzdeki mantık bu şekilde bir haroşa örelim iki kez şişimize ipi dolayalım. Sonraki sırada haroşa örgüleri örelim ipleri şişimizden çıkaralım. İstediğimiz boyuta kadar örgümüze bu şekilde devam edelim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ