DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Amerikan Servis Nasıl Yapılır?-Amerikan Servis Modelleri

Amerikan servis, yemeklerimizin bir vazgeçilmezi haline dönüşmeye devam ediyor. Özellikle son zamanların modası arasında yer alan Amerikan servisleri; adından bir hayli söz ettirecek gibi görünüyor. Peki Amerikan servsini bu kadar popüler yapan özellikleri nelerdir?amerikan servis

Evin içerisinde en fazla kirlenen yerlerden bir tanesi de mutfaktır. Düşünsenize, bütün yemeğin pişirildiği ve bir sürü bulaşığın çıktığı; mütemadiyen işleyen vaziyette olan mutfaklarla baş etmek oldukça zordur. Özellikle de kalabalık bir aileniz varsa, mutfakla baş etmeniz bir o kadar zorlaşacaktır. Mutfakta şöyle bir dezavantaj daha söz konusudur. Kirlenen yer yalnızca ocağınız veya mutfak lavabosu değildir.

Bir o kadar kirlenen başka yer daha vardır ki; o da tezgah ve masa örtüsüdür. Çünkü dökülen içecekler veya yemek artıkları, mutfak örtüsüyle birlikte tezgahınıza kadar yayılabilir. Bütün bunlara bir çözüm olarak Amerikan servis icat edilmiştir. Biraz olsun kirliliği azaltacak Amerikan servis, çoğu ev hanımını da büyük bir zahmetten kurtarmıştır. Hele de aşırı titiz ev hanımlarının, sürekli masayı silmesine karşın büyük bir icattır. Hal böyle olunca masa örtülerini de bir kenara atmamak gerekir tabi ki. Yinede son moda olan Amerikan servis, kesinlikle evinizde bulunması gereken pratik bir araçtır.

Amerikan Servis Yapımı

Peki bu kadar işlevsel olan Amerikan servisler, dışarıda oldukça pahalı fiyatlara satılırken; biz neler yapabiliriz? Yazımızda sizler için bu konuya değinmek istedik. Pratik yöntemlerle yapabileceğiniz Amerikan servis ile, oldukça düşük bir bütçeyle; en az dışarıda satılanlar kadar güzel bir Amerikan servis sahibi olabilirsiniz. Hadi o zaman, Amerikan servisin nasıl yapıldığına geçelim. amerikan servis

Amerikan Servis Malzemeleriamerikan servis

 

Amerikan servisi oldukça kolay bir yöntemle yapmak isterseniz, hasır ipi tercih edebilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler şu şekildedir:

  • Fırça
  • Strafor
  • Rich polimer çiçek tutkalı
  • Kürdan
  • Köpük

Köpüğünüzden yaklaşık 36 cm büyüklüğünde olacak kadar büyüklükte bir daire keserek başlayabilirsiniz. Daha sonra dairenin çevresine, yaklaşık 10 cm aralıklarla kürdanlar saplayın. Yalnız buradaki püf nokta, kürdanların hepsinin eşit aralıklarda olmasıdır. Dilerseniz bir kalem veya cetvelden yardım alabilirsiniz. Kürdanları sabitlemek için silikon kullanın. Kağıt ipi ise kürdanların etrafından kolama işlemini yaparken kullanacağız. Kasnak şeklinde olan kalıbımız bittiğinde, dolanmış haldeki ipin üzerine tutkal sürünüz. 1 gün bekledikten sonra kürdanları kasnaktan çıkartabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ