DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Altıgen Şeklinde Çiçekli Örgü Lif Yapımı Türkçe Videolu Anlatım

Altıgen Şeklinde Çiçekli Örgü Lif Yapımı Türkçe Videolu Anlatım

Altıgen şeklinde çiçekli örgü lif yapımını öğrenmek isterseniz bu yazı tam da size göre. Lifler günlük hayatımızda hemen hemen her evde banyolarda bulunan vazgeçilmez parçalardır. Kullanışlılığından çok gösterişli olanları daha fazla tercih ediliyor.  Sadece banyolarda değil evi süslemek için de kullanılmaktadırlar. Çevremizde de pek çok lif çeşidi vardır.

Neden Örgü Lif Tercih Edilmelidir?

Örgü çeşitlerinden biri olan lifler diğer çeşitlere göre daha kolay gözükmektedir. Ancak çok fazla örgü lif modeli vardır. Ve lifler küçük parçalar olmasına rağmen bazı motifleri çok uğraştırıcı can sıkıcı olabilmektedir. Altıgen şeklinde çiçekli örgü lifler kolay yapılmasıyla diğer lif modellerinden sıyrılmaktadır.

Altıgen Şeklinde Çiçekli Örgü Lif Yapımı

Yedi numara tığ ile yapılan altıgen şeklinde çiçekli örgü lif yapımı oldukça kolaydır. 7 numara tığ ile yapılıyor. Pembe, yeşil, krem ip kullanılıyor. 5 tane zincir çekerek başlıyoruz. İlk zincire batarak yuvarlak yapıyoruz. Bir zincir çekip içine fıstık yapılıyor. 3 defa sarıp fıstık yapılıyor. Kapatılır. Bir zincir çekip tepesine bir fıstık yapılıyor, kapatmadan 5 zincir çekilip yapılan yuvanın içine bir fıstık daha yapılıyor. İkisi birden toplanır. 1 zincir çekilir. Birinci sıra bitti. Üzerine bir tane fıstık yapılır. Kapatılır 1 zincir çekilir. Tepesine bir, dibine bir ve karşıya bir fıstık yapılır. Üçü birden toplanır. Kapatılır bir zincir çekilir. Tepesine bir, dibine bir fıstık yapılır. İkisi birden toplanır. Kapatılır bir zincir çekilir. İkinci sıra da bitti. Üçüncü sırada da hemen bir fıstık yapılır, kapatılır. 1 zincir çekilip tepesine, dibine ve karşısına bir fıstık yapılır. Üçü birden toplanır. 1 zincir çekilir tepeye, dibine ve karşıya bir fıstık yapılır üçü birden toplanır. 1 zincir çekilir. Çıkışta 2 fıstık toplanır. 1 fıstık tepeye bir fıstık dibine yapılır kapatılır toplanır. 5 tane olasıya kadar bu şekilde arttırma yapılır. Sonra da azaltılarak bitiril. Araya yeşil ve pembe iplerle fıstık yapılarak çiçek deseni verilir. Bu şekilde 6 parça yapılarak 1 lif yapılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ