Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23.05.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Altıgen Motifle Örgü Ev Botu Yapımı Videolu Anlatım

Ev botları hem kullanılış olarak hem de rahatlığından dolayı tercih edilen örgü modelleri arasında yer alır. Hafif oluşu ve sıcak tutması ile ev ortamında rahatlıkla giyilebilir. Motif halinde olduğu için ev botlarının örme şekli vardır. Ev botu yapımı için gerekli olan videolu anlatımlar ve fotoğraf galeri görselinden yararlanabilirsiniz. Motifinin çıkarılması, canlı videolar ve önemli detayları fotoğraflanmış görselleri sayesinde olacaktır.

Ev Botu Modelinin Yapılışını Nereden Bulabilirim?

Örgü bot yapılışı küçükler ve yetişkinler için farklı modellerde yer alır. İstenilen modeli oluşturmak ve sizinde örgü ev botunuz olmasını istiyorsanız internet üzerindeki videolu anlatımlardan faydalanmanız gerekir. Videolu anlatımlarda, altıgen ve diğer geometrik şekilleri içine alan farklı örnek anlatımları yer alır.

Örgü ev botu yapımı

Örgü ev botu yapımı

Bot patik yapılışı pratik ve kısa video çekimlerinden öğrenmek mümkün. İstenilen zamanda durdurabilir ve anlamadığınız yerleri video anlatım yorum alanına yazmanız yeterli olacaktır.

Örgü bot yapımı istenilen modele göre farklı farklıdır. Örneğin; altıgen modelindeki ev botları desen ve renk seçimine göre farklı şekiller ortaya çıkarabilir. Yetişkinler için genel olarak sade ve desensiz örgü ipi seçilmesi tavsiye edilir. Tavsiye edilen ip ve şiş detaylarına örgü video detaylarından alabilirsiniz.

Örgü ev botu yapımı

Örgü ev botu yapımı

Ev Botu Örgüsü İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Bot patik yapımı ip seçiminden kullanılan şiş numarasına kadar önemlidir. Ev botlarının alt taban kısmının seçimi de bu işleme dâhildir. Yeni modellerde botun alt kısmı örülmez. Ek taban altlığı satın alınarak örgü bu tabanın üstüne örülür.

Altıgen modelin net olarak ortaya çıkması için sade renkler tercih edilmelidir. Aynı zamanda açık ton renklerin tercih edilmemesi önerilir. Koyu renklerdeki örgü ev botu yapımı yıkanması renk atmasını engellenmiş olur. Modelin örgü sırasında anlaşılmayan bir yeri olduğunda videolu anlatımdan tekrar yararlanılması gerekir.

Videolu anlatımlar sayesinde sesli anlatım ile örgü bot yapılışı anlatımlı daha hızlı hale gelecektir. Aynı zamanda görsel olarak canlı izlemek örgü üzerinde anlaşılmayan noktaları daha az orana indirdiği görülecektir. Ev botunu daha önce örmeyen ve ilk defa yapacaklar için pratik ve renkli anlatımlı videolardan yararlanmaları faydalı olacaktır.

Videolu anlatımla örgü ev botu yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ