27.11.2019 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Afrika çiçeği motifi nasıl yapılır ? Videoları Anlatım

Afrika çiçeği motifi nasıl yapılır başlıklı konumuz ile sizlere birbirinden güzel modeller göstereceğiz. Motif yapmak hem basit hem de oldukça eğlenceli bir elişi türüdür. Küçük kare, yuvarlak gibi motifler yaparak bunları birleştirebileceğiniz gibi, tek bir motifi çoğaltarak istediğiniz büyüklükte de motif yapmanız mümkün.

Örgü örmenin sınırı olmadığı için, tek bir modeli istediğiniz şekilde değerlendirmeniz her zaman için mümkündür. En çok da bunu motif ile değişik türler üreterek yapabilirsiniz. Örneğin, örmüş olduğunuz kare motifleri birleştirerek, bebek battaniyesi, kırlent yüzü, battaniye, şal, yelek, elbise, kanepe örtüsü ve daha pek çok farklı amaç için kullanabilirsiniz. Özellikle motif modelleri arasında en çok tercih edilen ve gerçekten de çok şık bir model olan Afrika çiçeği motifi, yapmış olduğunuz örneği daha çekici ve şık bir hale getirir

Örgü örerken dikkat edilmesi gereken birkaç basit püf noktası vardır. Bunların başında ip ve örgüde kullanacağınız materyalin ( tığ, şiş vs.) numara uyumu çok önemlidir. Genellikle almış olduğunuz ipin üstünde ne tür bir materyal kullanacağınız ve numarası yazmaktadır. Buradaki amaç, örgü örerken sizi yormamak ve elde edilen ürünün güzel görünmesini sağlamaktır. Bir diğer hususta renk seçimidir.

Motif yapmanın en güzel ve eğlenceli özelliklerinden birisi ise; istediğiniz renkleri bir arada kullanabilmenizdir.

Afrika çiçeği motifi

Her bir motif için bir ya da birden fazla renk tercih edebilirsiniz. Sırasıyla bu renkleri tam tersi şeklinde değiştirerek motif yapabilir ve bu motifleri birleştirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=lpdl5yABRRY

Kare motifler her ne kadar 80’li yıllarda daha çok moda olsa da, tekrar günüzümüzde eski canlılığını kazanmış durumdadır. Üstelik sadece ev içinde bir aksesuar olarak değil, kıyafet olarak da hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Hatta yaz mevsimlerinde, askılı tişörtlerin üzerine rahatlıkla giyebilecek bir model olarak bile görmemiz mümkün.

https://www.youtube.com/watch?v=zfaYjf0MCio

İlk başlarda da belirttiğimiz gibi, örgü dünyası sınır tanımayan oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Sizler de kendi modelinizi oluşturmak istiyorsanız; Afrika çiçeği motifi nasıl yapılır başlıklı videolu anlatımımızda Afrika çiçeği motifi yapabilir ve bu motifleri istediğiniz herhangi bir alanda kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ