DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

Adım Adım Hint Kınası Yapımı – Desenli Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Adım Adım Hint Kınası Yapımı – Desenli Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Hint kınası yaptırmak, günümüzde kadınların başvurduğu güzellik yöntemlerinden bir tanesidir. Kadınlar yaratılış itibariyle daha güzel gözükmek, diğer kadınlardan daha farklı olmak için türlü yöntemler denemeye yatkındırlar. Bu yatkınlık da beraberinde estetik sektörünün gitgide daha da büyümesine sebep olmuştur.  Bu sektördeki uygulamalardan kimisi acılı kimisi acısızdır. Kimisinin geri dönüşü varken kimisinin ise yoktur. Hint kınası da hem acısız hem de geri dönüşü olabilen estetik uygulamalarından birisidir.

Neden Hint Kınası ?

Hint kınası yaptırmak, Hindistan’da ortaya çıkmış ve artık tüm dünyayı etkisi altına almış bir güzellik yöntemidir. Hintlilerin güzelliklerine ve güzel olmaya verdikleri önem onları çeşitli yöntemler bulmaya itmiştir. Kokular, renkler ve hatta şekiller Hindu dünyasının baş aktörleri olmuştur. Bu güzellik arayışı da hint kınasını ortaya çıkarmıştır. Herkesin zevkine ve isteğine göre farklılaştırabileceği ve tamamen kişiselleştirilebilecek bir yöntem olan hint kınası, kadınların kendilerini diğer kadınlardan farklılaştırmasına oldukça yardımcı olmaktadır.

Kına yapı itibariyle doğal elemanlardan oluştuğu için de estetik görüntü vermesinin haricinde uygulandığı bölgeye bakım yapmaktadır. Cilt problemlerini azaltır hatta ortadan kaldırır. Besleyerek nemi tutmasını ve dolayısıyla da kurumayı engeller. Dış etkenlerin ciltte yaratacağı yıpranmaların da önüne geçer.

Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Evde hint kınası yapmak isteyenler yahut hint kınası yaparak para kazanmak isteyenler, klasikleşmiş hint kınası motiflerine bakarak başlayabilirler. Her bir motifin kendi anlamı olduğu gibi sadece görsel amaçlı kullanılan motifler de vardır. Hint kınası yapmak için gerekli ürünler alındıktan sonra geriye sadece hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanmak kalıyor. Desenler için internetten çıktı alıp bu deseni elinize çizebilir üzerinden de kına ile geçebilirsiniz. Kına elinizde minimum 2 saat kaldıktan sonra da yıkayarak kınalı ellerinize kavuşabilirsiniz. Ya da tamamen kendi hayal gücünüz ile kınayı yaparken aklınıza gelen desenleri yapabilirsiniz. Çıkan sonucun güzelliğine ve kınanın size katacağı havaya inanamayacaksınız. Üstelik kına 2-4 hafta içinde elinizden çıkacağı için beğenmeseniz dahi kısa sürede kurtulabilir yerine yenisini yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ