17.02.2024 - El Sanatları ve Hobi Sitesi
El Sanatları ve Hobi Sitesi

2021’de Yeni Dekorasyon Trendleri: Öyküsü Olan Mobilyalar

2020 yılını uğurladık. Geride bıraktığımız aylar boyunca sağlık önlemleri gereği hemen herkes evinde her zamankinden çok vakit geçirdi ve gerek evi, gerek mobilyaları ile daha farklı ilişkiler kurdu. Yepyeni umutlarla girdiğimiz 2021’de ev dekorasyonunu yenileyerek değişen yaşam şekline, yeni alışkanlıklarına uygun tarzda ev eşyaları edinmeyi düşünenler, küresel salgın nedeniyle ertelediği düğünü bu sene yapıp yeni ev kurmayı planlayanlar için 2021 yılında öne çıkan mobilya trendlerini gözden geçirme zamanı.

Koltuk takımı mobilya modelleri
Koltuk takımı mobilya modelleri

1980’ler Geri mi Geliyor?

Tasarımcıların öngörülerine göre evlerimizde gerek eski ve yeni eşyaların, gerekse klasik ve modern mobilya tarzlarının dengeli biçimde birlikte kullanımı ile sağlanacak uyum, 2021’de ev dekorasyonunda her zamankinden önemli olacak. Özellikle 1980’lerin etkisini bu sene evlerimizde daha fazla hissedeceğimiz öngörülüyor. Yıllar, göz açıp kapayana kadar geçti ve 1980’lerin modern tarzı, günümüzün retro tarzı oldu. Bu trendin bir parçası olmak isteyenlere ikinci el pazarlardan uygun fiyata temin edilebilecek ürünleri değerlendirmeyi ve evinizde lake, cam ve mermer ürünlere, geometrik objelere yer açmayı öneriyoruz.

Yaşanmışlık ve Geleneksellik: Klasik Mobilyalar

İster 1980’li yılları ister başka dönemi yansıtsın, yaşanmışlık hissi veren mobilyaların yenileriyle, modern tarzdakilerin klasiklerle birlikte kullanılması, 2021 yılı mobilya tercihlerinde öne çıkacak. Yeni fikirlere ilham bulmak için her sene dünyanın farklı yerlerini dolaşan tasarımcılar, bu sene küresel salgın nedeniyle alınan sağlık önlemleri gereği herkes gibi evlerinde kaldı ve esinlenmek için başka kaynaklar kullanmak zorunda kaldı. Bu şartlar altında doğaya ve geçmişe özlem, yeni yılın dekorasyon trendleri için tasarımcılara başlıca esin kaynağı oldu. Klasik mobilyalar, adı üstünde, belli bir çağa, döneme ait olmayan, modası hiç geçmeyen ürünlerdir. Evimizdeki bu tarz kanepe ve koltukları günün modası renk ve desenlerde kumaşlarla kaplamak, modern materyallerle yenileyerek kullanmak dekorasyonda yükselen bir trend haline geldi.

Koltuk takımı mobilya modelleri
Koltuk takımı mobilya modelleri

Klasik ve Modern Mobilyalar Bir Arada

Evlerimizi lüks oteller gibi döşemeye çalışmak, popülerliğini çoktan yitirdi. Evleri daha özel ve kişisel kılmaya yönelik eğilim, 2021’de her zamankinden fazla. Bu nedenle, aile bireylerinin tercihleri, zevkleri ve kişisel özelliklerine göre aynı mekanda farklı tarzda mobilyaların bir arada kullanımının ev dekorasyonunda daha da yaygınlaşması bekleniyor. Siz de eviniz için alışveriş yaparken aynı odada kullanmak üzere farklı stildeki mobilyaları tercih edebilirsiniz; yeter ki her birinin kendi başına bir estetik değeri ve sizin hikayenizi tamamlayan bir hikayesi olsun!

Tüketicilerin Tercihi: Sürdürülebilir Bir Yaşam

Çevre kaygıları ve duyarlılığı arttıkça mobilya alışverişinde sürdürülebilirlik önem kazanıyor ve yıllarca kullanılacak dayanıklı, kaliteli ürünlere yönelmenin artması bekleniyor. Çağın artan hareketliliği her alanda ucuz, hafif, kısa ömürlü ürünleri hayatımıza sokmuş olsa da çevre sorunlarına ilişkin kaygılar tüm dünyada tercihleri değiştiriyor. 2021’de tüketicilerin, ev mobilyalarında dayanıklılığa önem vermesi ve sürdürülebilir malzemeden üretilmiş ürünleri tercih etmesi bekleniyor. İkinci el her türlü ev eşyasını yenileyip kullanmak da yalnızca mekanlara yaşanmışlık hissi ve kişilik vermek için değil, sürdürülebilir bir yaşam düşüncesinin etkisiyle 2021’de gittikçe popülerleşecek.

Koltuk takımı mobilya modelleri
Koltuk takımı mobilya modelleri

2021 Mobilya Renkleri ve Egzotik Hayaller

2020 boyunca seyahatler, yeni dünyaları keşfetme heyecanı herkes için geçmişte kaldı; tropikal meyveler tatma, egzotik çiçekleri görme, safariye çıkma hayalleri kurmayı bile bıraktık. Egzotik yerlerin esintisini eve getirmek arzusu, 2021 mobilya renklerini belirliyor. 2021, dekorasyonda soğuk gri tonlar yerine sıcak renklere yönelme; ahşap mobilyalarda açık renkler ile daha genişlik hissi verme; deri, seramik, kamış gibi doğal materyaller kullanma yılı. Mobilyalarda fındık rengine benzeyen açık kahverengi bir renk, sakin bir oturma odası için; tazelik verilen yeşille birlikte kullanılan yumuşak gri tonları yatak odalarında dingin bir hava için tercih ediliyor. Evinizde yılın trendlerine uygun yeni bir atmosfer yaratmak ve konforlu mekanlarınızın tadını çıkarmak için tüm ihtiyaçlarınızı Engince Mobilya’da bulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ