DinarTuning Forum
DinarTuning Forum
26.08.2018 - Türkiye'nin En Kapsamlı El Sanatları ve Hobi Sitesi

2 Yaş İçin Erkek Bebek Ata Yeleği Yapımı

Bir çok kadının ilgi alanına giren örgü modelleri bu sefer erkek bebekler için ata yeleği yapımı ile gündeme geliyor. Geçmişten günümüze kadar birden fazla örgü modelleri zaman zaman moda olabiliyor ve o dönem içinde sıklıkla tercih ediliyor.

Öyle ki örgü modellerinin zamansız moda olarak adlandırılması da son derece muhtemeldir. Her ne kadar doğacak bebekler için hazır kıyafetler alınsa da bebekler doğmadan önce veya doğduktan sonra da örgü işi ile onlara kıyafetler hazırlamak daha keyifli oluyor. Ata yeleği yapımı da örgü modellerinden bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Ata Yeleği Yapımı

2 yaş dönemi çocukların artık kendi kararlarını kendilerinin vermeye başladığı hatta bu konuda çocuklara müdahale edildiğinde 2 sendromunun kendini göstermeye başladığı bir dönemdir. Bu dönemin kolay atlatılmasında 2 yaş çocuklarının kendi kararlarını verebilmeleri için çoğunlukla onlara kendi fikirlerinin sorulması veya kendi fikirleri doğrultusunda çocukları yönlendirmek gerekir.

Çocuklar kıyafetlerinden hangilerini giyeceklerini dolabını açar ve seçer. Özellikle kış dönemlerinde veya havaların soğuk olduğu zamanlarda çocuklarımızın üşütmemeleri için onlara hazırlayacağımız ata yeleği yapımı sıcacık kalmalarını sağlarız.

Çocuklarımızın bu şekilde soğuktan korunmalarını sağlarken model üzerine çeşitli aksesuarların dahil edilmesi de çocukların ilgisini çeken önemli detaylar olabilir ve çocuk giymek için seçeceği kıyafette sizin ördüğünüz yeleğe doğru yönelebilir.

Ata Yeleği Nasıl Örülür

1 adet orta kalınlıkta yün veya ata yeleği ipi, aksesuar düğmeleri, zincir ve amblemi, 3 ve 4 numara şişi ata yeleği için yapılması gereken hazırlıklardır. Sıra başına kadar 1 ters ve 1 düz örülür. İkinci sıranın düz olarak örülmesi gerekir. Üçüncü sıra yeniden 1 ters 1 düz olarak örülür. Kol oyuntusuna kadar böyle devam edilir.

Ardından kol oyuntusu bırakılır. 4 haroşa örülür ve 2 ilmek kesilir. Sol tarafa doğru keserken kesimin düz olması gerekir. Toplam 8 ilmek ve 5 haroşa olur. 34 cm olunca 51 ilmek 3ê bölünür. Ata yeleği yapımında ön beden için ise 3 ilmekle başlanır ve 1 sıra örülür.

1 ilmek örülür  1 ilmek atılır. 1 sıra örülürken 1 sıra ise artırma yapılır. 11 ilmek sonra 5 sağa ve 5 sola haroşa koyulur. Orta kısımda örnek başlanır. Koltuk altı ve boyun kısmının arka örneğe göre ayarlanması ile geriye yalnızca parçalrı birleştirmek kalacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ